Na stronie niedziela.pl pojawiła się recenzja książki R. Scotta Hurda. Dzielimy się z Wami jej fragmentem:
Czy doświadczasz kryzysu wiary? Jeśli tak, to co wówczas myślisz i robisz? Co osłabia, a co wzmacnia naszą wiarę? Czy święci też wątpili? Co zatem robić, aby Bóg nie znikał nam z centralnego pola widzenia? To tylko część pytań, na które odpowiada autor. Hurd uczy nowego spojrzenia na wiarę.
Na stronie pl.aleteia.org został opublikowany artykuł z fragmentem książki Kiedy wiara wydaje się krucha zatytułowany Postawa wdzięczności to prosta droga do silniejszej wiary. Porady i podpowiedzi:
Budowanie postawy wdzięczności może zaowocować silniejszą wiarą. Wdzięczność potrzebuje rozwijania! Dla chrześcijan dziękczynienie to coś więcej niż uczucie wdzięczności za otrzymane łaski.
Kiedy wiara wydaje się krucha – tak nazwany artykuł napisała o książce Anna Czytowska na stronie wzasiegu.pl:
Większość ludzi przynajmniej raz w życiu doświadcza kryzysu wiary. Stan taki może pojawić się samoistnie lub być skutkiem rozmaitych zdarzeń czy przeżyć. Jeśli Twoja wiara (właśnie teraz) wydaje Ci się krucha, chwiejna, lecz wciąż z jakiegoś powodu jest dla Ciebie ważna, sięgnij po tę książkę (Wydawnictwo W drodze)! Scott Hurd dobrze zna pytania i wątpliwości wierzącego człowieka. W kompetentny i mądry sposób inspiruje, zachęca i mobilizuje do podjęcia wysiłku ponownego zaakceptowania Bożego daru, jakim jest wiara.
Anna Czytowska wypowiedziała się także o książce w Radio Nadzieja:
Recenzję na temat książki przygotowała także Magdalena Urbańska:
Bywam nieufna, jestem słaba i poszukująca. Czasem mam nieodparte wrażenie, że moja wiara jest krucha. Ta książka szybko przyciągnęła więc moją uwagę – już samym tytułem. Jednak to, co zrobiła ze mną swoją treścią, było wielkim zaskoczeniem!…
…Nie ukrywam, że mnie najbardziej porwała część książki mówiąca o rzeczach praktycznych, bo to całe spektrum różnych doświadczeń! Autor pokazuje dlaczego rodzina jest drogą do świętości, a praca środkiem uświęcenia (nawet ta najprostsza!). Mówi o tym jak ważny jest brak przywiązania do rzeczy materialnych. Dotyka też tematu nałogów – w fenomenalny dla mnie sposób nawiązał tu do znaczenia sakramentów w życiu katolika (choć nigdzie nie pisze, że sam sakrament wystarczy, nie traktuje go w sposób magiczny). Pokazuje jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają przyjaciele i codzienne praktykowanie wdzięczności. Zachęca do tego by zwolnić tempo życia…
Pełna wersja recenzji dostępna jest na stronie: niezawodnanadzieja.blog.deon.pl
Oceń