Joël Pralong

urodzony w 1956 roku w Sion – szwajcarski ksiądz katolicki, przełożony w Wyższym Seminarium Duchownym w Sion (Szwajcaria).

Zanim odnalazł powołanie do kapłaństwa, kształcił się na pielęgniarza i pracował w szpitalu psychiatrycznym. To tam, widząc ludzką rozpacz, poczuł powołanie do kapłaństwa. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984 roku.

Jest znanym i cenionym duszpasterzem. Zajmuje się kwestiami z pogranicza psychologii i religii. Towarzyszy ludziom w walce z depresją, wspiera ich w odnajdywaniu radości i sensu życia. Wiele uwagi poświęca młodym ludziom, których kusi myśl o samobójstwie.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się dotychczas następujące tytuły autora: Zwalczyć negatywne myślenie (2012), Samobójstwo i co dalej? (2013), Mój ojciec mnie boli! Uleczyć „ranę ojca” (2015), Włóż buty i idź naprzód. O odnalezieniu sensu, pokonaniu lęku i zniechęcenia (2018), Nos Pinokia. Mechanizmy obronne – azyl czy pułapka (2019), Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia (2020).

Aktywny na Facebooku.