Bobby Angel

dorastał w St. Petersburgu na Florydzie. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do seminarium duchownego. Jak na ironię, droga do kapłaństwa i celibatu doprowadziła go do małżeństwa.

Jackie i Bobby poznali się w pensylwańskim centrum rekolekcyjnym Black Rock, do którego oboje przyjechali na kurs teologiczny. Choć od razu poczuli do siebie sympatię, Bobby był seminarzystą i nie chcieli nawiązywać relacji, która przeszkodziłaby mu w drodze ku kapłaństwu. Utrzymali jedynie niezobowiązujący kontakt jako dobrzy znajomi. Kiedy po roku spotkali się w Black Rock na innym kursie, szybko dostrzegli siłę narastającego między nimi uczucia. Jackie odczytała to jako jasny znak – dzień przed kursem rozpoczęła nowennę pompejańską w intencji znalezienia dobrego męża. Bobby’emu w rozeznaniu pomógł wszechogarniający spokój. Po powrocie z kursu porozmawiał z kierownikiem duchowym, rodziną i przyjaciółmi, i podjął decyzję – 1 sierpnia 2012 r. oficjalnie opuścił seminarium. Dwa tygodnie później, po zaledwie jednej „formalnej” randce, w dzień zakończenia nowenny pompejańskiej Jackie, Bobby kupił pierścionek zaręczynowy. Po kilku tygodniach oświadczył się i w 2013 r. wzięli ślub. Dziś państwo Angel są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek i syna.

Bobby pracuje na kampusie i uczy religii w katolickim liceum dla chłopców. Otwarcie mówi, jak bardzo cieszy się, że w swoim życiu podążył za głosem Jezusa, dzięki czemu poznał żonę, Jackie Francois Angel, z którą jest naprawdę szczęśliwy.

Lubi pisać, surfować, dźwigać ciężkie przedmioty i, co podkreśla: lubi utrzymywać swoją śliczną żonę w dobrym zdrowiu.

Oboje działają aktywnie na rzecz ewangelizacji i popularyzacji nauczania Kościoła katolickiego ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała Jana Pawła II, którego czule nazywają duchowym dziadkiem swojego małżeństwa.

Prowadzą blog Jackie & Bobby – Let God Write Your Love Story, nagrywają filmy publikowane przez katolicką organizację Ascension Presents, są aktywni w mediach społecznościowych (Bobby na IG, Jackie na IG, Bobby na FB, Jackie na FB, Jackie na TT). Poruszają tematy związane zarówno z małżeństwem i relacjami, jak i rozwojem duchowym oraz katolicką perspektywą na współczesne dylematy moralne.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się jedna z ich książek Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par.