Grafika Zespół

Zespół

Z pozoru różni, w środku jednak tacy sami! Łączy nas bowiem miłość do Boga, drugiego człowieka i słowa pisanego.

Wierni tej samej wrażliwości umysłu i serca, co nasi poprzednicy, dokładamy wszelkich starań, by żyć w teraźniejszości, pamiętając o przeszłości i myśleć o przyszłości. Opatrzeni w Słowo wędrujemy z Nim, by wyjść naprzeciw każdemu, kto jest w potrzebie i czeka na uczciwą podpowiedź – na dobre słowo.

Tomasz Grabowski OP

Prezes wydawnictwa

Dominikanin, prezes Wydawnictwa W drodze. W latach 2005-2016 prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze. Autor licznych wywiadów i artykułów w mediach ogólnopolskich, regionalnych i katolickich, a także dwóch książek: Wiara w czasach zarazy, Droga do zbawienia. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Ponadto zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Głosi rekolekcje dla grup, parafii i księży oraz wspólnot zakonnych. Opiekun poznańskich grup formacyjno-modlitewnych Paleolit i Mezolit. Ma ormiańskie korzenie i nieuzasadnioną korzeniami miłość do Włoch. Gdyby był książką, napisałby go bp Robert Barron.

Roman Bielecki OP

Redaktor naczelny miesięcznika

Dominikanin, od 2010 r. redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”, publicysta i rekolekcjonista. W poznańskim klasztorze prowadzi słynne „21” – msze, które przyciągają rzesze wiernych. Ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wspólnie z Katarzyną Kolską autor zbioru rozmów z polskimi intelektualistami i twórcami kultury Rozmowy W drodze. Smaki życia, wywiadu rzeki z jedynym polskim trapistą Michałem Zioło Po co światu mnich? oraz Dwa grosze. O Bogu bliskim. Wielokrotny pielgrzym do Santiago de Compostela.

Katarzyna Kolska

Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika

Dziennikarka, redaktorka, od trzydziestu lat związana z mediami. Do Wydawnictwa W drodze trafiła w 2008 roku, jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „W drodze”. Napisała dziesiątki reportaży i tekstów publicystycznych, przeprowadziła wiele wywiadów. Jest autorką kilku książek, m.in. Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach; wspólnie z Romanem Bieleckim OP opublikowała Smaki życia­ – zbiór rozmów z ludźmi świata kultury, nauki i Kościoła oraz wywiad-rzekę z jedynym polskim trapistą Michałem Zioło zatytułowany Po co światu mnich?. Prywatnie żona, mama dwóch dorosłych synów.

Arkadiusz Wojtas OP

Sekretarz redakcji miesięcznika „W drodze”

Dominikanin, od lipca 2021 roku – sekretarz miesięcznika „W drodze”. Student teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Z zamiłowania i wykształcenia muzyk – organista, który w wolnej chwili biega, ile sił w nogach i tchu w piersiach, lub czyta komentarze biblijne swojego współbrata, Tomasza z Akwinu. Gdyby był utworem literackim na pewno znalazłby się w którymś z tomików Jana Twardowskiego.

Ewelina Paluszyńska

Specjalista ds. reklamy / content & social media manager

W nieformalnym związku z miesięcznikiem „W drodze” od 2014 roku. Od 2017 r. w regularnych dominikańskich szeregach odpowiada za reklamy, patronaty i internety. Od psów woli koty, od kotów filmy, a od filmów – książki. Gdyby była książką, napisałby ją ks. Mike Schmitz.

Katarzyna Miś

Dyrektor działu sprzedaży i marketingu

Z Wydawnictwem W drodze związana od 2012 roku. Z powodzeniem spełnia się w kontaktach z Klientami. Swoją pracę ceni najbardziej za zgraną załogę, możliwość przekraczania prędkości w mówieniu, częste wyjazdy oraz nieustanną bliskość z ludźmi. Niepoprawna optymistka, zakochana w dobrej muzyce i literaturze historycznej. Z wykształcenia muzyk. Nieprzerwanie uczy się jak słuchać, żeby usłyszeć. Swoją „niedźwiedzią energię” skutecznie rozdziela pomiędzy pracę, dziecięcą scholę i rodzinę. Aktywny działacz społeczny, który kocha pomagać potrzebującym. Gdyby była książką, napisałaby ją siostra Małgorzata Chmielewska.

Matylda Trzcińska

Moderator sklepu internetowego

W drodze od września 2017 roku. Po wieloletniej pracy w korporacji postanowiła ułożyć życie zawodowe na nowo w naszym Wydawnictwie i pomagać Klientom w zakupach. Prywatnie żona oraz mama Grzesia, z którym pomiędzy czytaniem książek, a pielęgnacją niezliczonej ilości kwiatów w domu, uwielbia budować z klocków Lego. Lubi twórczość Krzysztofa Popławskiego OP, w szczególności książki Oczko. Miniatury (anty)klerykalne i 24 godziny kochania.

Grzegorz Kaczorowski

Przedstawiciel handlowy

Swoją przygodę W drodze rozpoczął w październiku 2015 roku. Jego życie duchowe i zawodowe uległo zmianie dzięki Opowieściom pielgrzyma. Na co dzień ciągle w drodze. Przemierza setki kilometrów, by doradzać Klientom i pomóc im dobrać właściwą książkę. Zajmuje się współpracą z księgarniami oraz klasztorami. Reprezentuje Wydawnictwo na targach, kiermaszach i różnego rodzaju eventach branżowych. Gdyby był książką, napisałby go Wilfrid Stinissen OCD.

Renata Korytowska

Specjalista ds. sprzedaży

Z Wydawnictwem związana od kwietnia 2017 roku. Odpowiada za obsługę hurtowni oraz księgarń. Można ją również spotkać podczas sprzedaży bezpośrednich. Z wykształcenia ekonomista. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama dorastających nastolatek. Wolny czas spędza w kuchni dogadzając kulinarnie najbliższym oraz na zajęciach fitness. Zimowe wieczory chętnie spędza z książką w ręce, głównie o tematyce II wojny światowej. Kocha słońce, piasek i szum oceanu 😊

Michał Golubiewski OP

Redaktor pomocniczy, specjalista ds. praw zagranicznych

Dominikanin, doktor teologii. Podobnie jak św. Paweł, który prosił, żeby przywieźć mu księgi pozostawione w Troadzie (2 Tm 4,13), uważa, że książki są ważne i że przez nie mogą się otwierać „podwoje [dla] słowa, dla wypowiedzenia tajemnicy – Chrystusa” (Kol 4,3).

Ewa Kubiak 

Redaktor prowadząca

Z Wydawnictwem W drodze związana od 1995 roku. Z zawodu historyk, z pasji bibliofil. Niczym położna pomaga narodzić się wielu pomysłom wydawniczym. W wolnych chwilach pije kawę, śpiewa w chórze, żegluje i ogląda filmy sensacyjne. Ceni poczucie humoru, klasykę rocka i dobre towarzystwo. Prywatnie żona i mama dwóch córek oraz syna. Gdyby była książką, napisałby ją Jacques Philippe.  

Justyna Olszewska

Redaktor prowadząca

Od lat z zamiłowania i z zawodu związana ze słowem pisanym i książkami. Z wykształcenia krytyk literacki i edytor. Na półce ma całkiem pokaźną kolekcję książek, które wyszły spod jej ręki. Próbowała swoich sił zarówno w wydawnictwie naukowym, jak i w pracowni wydawniczej, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to W drodze ma być jej portem. Prywatnie żeglarka z wieloma morzami i przeprawą przez Ocean na koncie oraz mama dwóch Szerszeni. Prowadzi bloga mammasailing.pl, promuje żeglowanie z dziećmi na konferencjach i w miesięcznikach branżowych. W planach ma napisanie książki oczywiście o żeglowaniu z dziećmi na pokładzie. Na co dzień stara się wejść na ścieżkę niekończącej się pogody ducha, ale w większości jej to nie wychodzi 😉

Magdalena Kaniewska

PR manager

Od lipca 2019 roku, jako PR manager, odpowiada za dobre relacje Wydawnictwa z otoczeniem, promocję książek i wszelkie kwestie komunikacyjno-wizerunkowe. Z wykształcenia ekonomista, z pasji psycholog. Człowiek relacji i mediacji. Zwykle optymistka 🙂 Kocha życie, uwielbia ludzi, lubi książki. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Janka i Marty. Gdyby była książką, napisałby ją Max Lucado lub Joel Pralong.

Krzysztof Lorczyk OP

Główny projektant grafiki

Dominikanin, starszy ochmistrz graficzny. Z Wydawnictwem W drodze związany od lipca 2018 roku.

Józefa Kurpisz

Redaktor DTP

W Wydawnictwie od 2019 roku. Odpowiada za kwestie związane z drukiem książek. Jako wnuczka zecera ma to w pewnym sensie we krwi. Absolwentka filologii polskiej i Akademickiego Kursu Typografii. Lubi wszelkie aktywności związane z muzyką, śpiewa w scholi liturgicznej. Ceni sobie publikacje abpa Fultona J. Sheena.

Leokadia Osses

Główna księgowa

Z Wydawnictwem związana jest od września 1995 r. Kocha ludzi oraz to, co robi. Najbardziej ceni sobie współpracę ze zgraną załogą.
Lubi spacery oraz książki biograficzne. Prywatnie szczęśliwa babcia rocznego Ignasia. Z przyjemnością czyta książki siostry Chmielewskiej i dominikanina Krzysztofa Popławskiego OP.

Bogumiła Wójcik

Księgowa

Z Wydawnictwem W drodze związana od 1995 roku. Oprócz spraw księgowych, od 20O5 roku odpowiada także m.in. za obsługę prenumeraty miesięcznika “W drodze”. Kontakt z Prenumeratorami sprawia jej wielką przyjemność. Zamierza to robić do chwili przejścia na emeryturę, a może i dłużej 🙂 Jedna z jej ulubionych książek to Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach, autorstwa Katarzyny Kolskiej.

Andrzej Maćkowiak 

Magazynier, handlowiec 

Pracownik Wydawnictwa od 2001 roku.  W magazynie jest niczym trwała kolumna będąca świadkiem bogatej, „wdrogowej” historii. Niemal od zawsze zainteresowany motoryzacją. Szczęśliwy ojciec i dziadek. Miłośnik książek i historii. Z utęsknieniem wyczekuje emerytury, by móc poświęcić się swoim pasjom.