Grafika Zespół

Zespół

Z pozoru różni, w środku jednak tacy sami! Łączy nas bowiem miłość do Boga, drugiego człowieka i słowa pisanego.

Wierni tej samej wrażliwości umysłu i serca, co nasi poprzednicy, dokładamy wszelkich starań, by żyć w teraźniejszości, pamiętając o przeszłości i myśleć o przyszłości. Opatrzeni w Słowo wędrujemy z Nim, by wyjść naprzeciw każdemu, kto jest w potrzebie i czeka na uczciwą podpowiedź – na dobre słowo.

Tomasz Grabowski OP

Prezes wydawnictwa

Dominikanin, prezes Wydawnictwa W drodze. W latach 2005-2016 prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Od września 2016 r. prezes Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze. Autor licznych wywiadów i artykułów w mediach ogólnopolskich, regionalnych i katolickich, a także dwóch książek: Wiara w czasach zarazy, Droga do zbawienia. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Ponadto zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Głosi rekolekcje dla grup, parafii i księży oraz wspólnot zakonnych. Opiekun poznańskich grup formacyjno-modlitewnych Paleolit i Mezolit. Ma ormiańskie korzenie i nieuzasadnioną korzeniami miłość do Włoch. Gdyby był książką, napisałby go bp Robert Barron.

Roman Bielecki OP

Redaktor naczelny miesięcznika

Dominikanin, od 2010 r. redaktor naczelny miesięcznika „W drodze”, publicysta i rekolekcjonista. W poznańskim klasztorze prowadzi słynne „21” – msze, które przyciągają rzesze wiernych. Ukończył prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wspólnie z Katarzyną Kolską autor zbioru rozmów z polskimi intelektualistami i twórcami kultury Rozmowy W drodze. Smaki życia, wywiadu rzeki z jedynym polskim trapistą Michałem Zioło Po co światu mnich? oraz Dwa grosze. O Bogu bliskim. Wielokrotny pielgrzym do Santiago de Compostela.

Katarzyna Kolska

Zastępca redaktora naczelnego miesięcznika

Dziennikarka, redaktorka, od trzydziestu lat związana z mediami. Do Wydawnictwa W drodze trafiła w 2008 roku, jest zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „W drodze”. Napisała dziesiątki reportaży i tekstów publicystycznych, przeprowadziła wiele wywiadów. Jest autorką kilku książek, m.in. Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach; wspólnie z Romanem Bieleckim OP opublikowała Smaki życia­ – zbiór rozmów z ludźmi świata kultury, nauki i Kościoła oraz wywiad-rzekę z jedynym polskim trapistą Michałem Zioło zatytułowany Po co światu mnich?. Prywatnie żona, mama dwóch dorosłych synów.

Bartłomiej Wolszleger OP

Sekretarz redakcji miesięcznika

Dominikanin, od czerwca 2020 r. sekretarz redakcji miesięcznika „W drodze”. Przez wiele lat związany z klasztorem w Warszawie, gdzie pełnił funkcję sekretarza prowincji, pracował także w duszpasterstwach akademickich we Wrocławiu, Warszawie i w Katowicach, a przed przyjazdem do Poznania w domu rekolekcyjnym w Korbielowie. Umysł raczej ścisły. Przed wstąpieniem do zakonu, ukończył 5-letnie technikum mechaniczne, by rozpocząć studia na Politechnice Gdańskiej. Ostatecznie ukończył teologię duchowości na Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. Z zamiłowania łyżwiarz, biegacz, gitarzysta.

Katarzyna Miś

Dyrektor działu sprzedaży i marketingu

Z Wydawnictwem W drodze związana od 2012 roku. Z powodzeniem spełnia się w kontaktach z Klientami. Swoją pracę ceni najbardziej za zgraną załogę, możliwość przekraczania prędkości w mówieniu, częste wyjazdy oraz nieustanną bliskość z ludźmi. Niepoprawna optymistka, zakochana w dobrej muzyce i literaturze historycznej. Z wykształcenia muzyk. Nieprzerwanie uczy się jak słuchać, żeby usłyszeć. Swoją „niedźwiedzią energię” skutecznie rozdziela pomiędzy pracę, dziecięcą scholę i rodzinę. Aktywny działacz społeczny, który kocha pomagać potrzebującym. Gdyby była książką, napisałaby ją siostra Małgorzata Chmielewska.

Matylda Trzcińska

Moderator sklepu internetowego

W drodze od września 2017 roku. Po wieloletniej pracy w korporacji postanowiła ułożyć życie zawodowe na nowo w naszym Wydawnictwie i pomagać Klientom w zakupach. Prywatnie żona oraz mama Grzesia, z którym pomiędzy czytaniem książek, a pielęgnacją niezliczonej ilości kwiatów w domu, uwielbia budować z klocków Lego. Lubi twórczość Krzysztofa Popławskiego OP, w szczególności książki Oczko. Miniatury (anty)klerykalne i 24 godziny kochania.

Grzegorz Kaczorowski

Przedstawiciel handlowy

Swoją przygodę W drodze rozpoczął w październiku 2015 roku. Jego życie duchowe i zawodowe uległo zmianie dzięki Opowieściom pielgrzyma. Na co dzień ciągle w drodze. Przemierza setki kilometrów, by doradzać Klientom i pomóc im dobrać właściwą książkę. Zajmuje się współpracą z księgarniami oraz klasztorami. Reprezentuje Wydawnictwo na targach, kiermaszach i różnego rodzaju eventach branżowych. Gdyby był książką, napisałby go Wilfrid Stinissen OCD.

Renata Korytowska

Specjalista ds. sprzedaży

Z Wydawnictwem związana od kwietnia 2017 roku. Odpowiada za obsługę hurtowni oraz księgarń. Można ją również spotkać podczas sprzedaży bezpośrednich. Z wykształcenia ekonomista. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama dorastających nastolatek. Wolny czas spędza w kuchni dogadzając kulinarnie najbliższym oraz na zajęciach fitness. Zimowe wieczory chętnie spędza z książką w ręce, głównie o tematyce II wojny światowej. Kocha słońce, piasek i szum oceanu 😊

Michał Golubiewski OP

Redaktor pomocniczy, specjalista ds. praw zagranicznych

Dominikanin, doktor teologii. Podobnie jak św. Paweł, który prosił, żeby przywieźć mu księgi pozostawione w Troadzie (2 Tm 4,13), uważa, że książki są ważne i że przez nie mogą się otwierać „podwoje [dla] słowa, dla wypowiedzenia tajemnicy – Chrystusa” (Kol 4,3).

Ewa Kubiak 

Redaktor prowadząca

Z Wydawnictwem W drodze związana od 1995 roku. Z zawodu historyk, z pasji bibliofil. Niczym położna pomaga narodzić się wielu pomysłom wydawniczym. W wolnych chwilach pije kawę, śpiewa w chórze, żegluje i ogląda filmy sensacyjne. Ceni poczucie humoru, klasykę rocka i dobre towarzystwo. Prywatnie żona i mama dwóch córek oraz syna. Gdyby była książką, napisałby ją Jacques Philippe.  

Justyna Olszewska

Redaktor prowadząca

Od lat z zamiłowania i z zawodu związana ze słowem pisanym i książkami. Z wykształcenia krytyk literacki i edytor. Na półce ma całkiem pokaźną kolekcję książek, które wyszły spod jej ręki. Próbowała swoich sił zarówno w wydawnictwie naukowym, jak i w pracowni wydawniczej, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to W drodze ma być jej portem. Prywatnie żeglarka z wieloma morzami i przeprawą przez Ocean na koncie oraz mama dwóch Szerszeni. Prowadzi bloga mammasailing.pl, promuje żeglowanie z dziećmi na konferencjach i w miesięcznikach branżowych. W planach ma napisanie książki oczywiście o żeglowaniu z dziećmi na pokładzie. Na co dzień stara się wejść na ścieżkę niekończącej się pogody ducha, ale w większości jej to nie wychodzi 😉

Magdalena Kaniewska

PR manager

Od lipca 2019 roku, jako PR manager, odpowiada za dobre relacje Wydawnictwa z otoczeniem, promocję książek i wszelkie kwestie komunikacyjno-wizerunkowe. Z wykształcenia ekonomista, z pasji psycholog. Człowiek relacji i mediacji. Zwykle optymistka 🙂 Kocha życie, uwielbia ludzi, lubi książki. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Janka i Marty. Gdyby była książką, napisałby ją Max Lucado lub Joel Pralong.

Ewelina Paluszyńska

Specjalista ds. reklamy / content & social media manager

W nieformalnym związku z miesięcznikiem „W drodze” od 2014 roku. Od 2017 r. w regularnych dominikańskich szeregach odpowiada za reklamy, patronaty i internety. Od psów woli koty, od kotów filmy, a od filmów – książki. Gdyby była książką, napisałby ją ks. Mike Schmitz.

Krzysztof Lorczyk OP

Główny projektant grafiki

Dominikanin, starszy ochmistrz graficzny. Z Wydawnictwem W drodze związany od lipca 2018 roku. Esteta i perfekcjonista, który dba o spójną szatę graficzną wydawanych książek.

Józefa Kurpisz

Redaktor DTP

W Wydawnictwie od 2019 roku. Odpowiada za kwestie związane z drukiem książek. Jako wnuczka zecera ma to w pewnym sensie we krwi. Absolwentka filologii polskiej i Akademickiego Kursu Typografii. Lubi wszelkie aktywności związane z muzyką, śpiewa w scholi liturgicznej. Ceni sobie publikacje abpa Fultona J. Sheena.

Leokadia Osses

Główna księgowa

Z Wydawnictwem związana jest od września 1995 r. Kocha ludzi oraz to, co robi. Najbardziej ceni sobie współpracę ze zgraną załogą.
Lubi spacery oraz książki biograficzne. Prywatnie szczęśliwa babcia rocznego Ignasia. Z przyjemnością czyta książki siostry Chmielewskiej i dominikanina Krzysztofa Popławskiego OP.

Bogumiła Wójcik

Księgowa

Z Wydawnictwem W drodze związana od 1995 roku. Oprócz spraw księgowych, od 20O5 roku odpowiada także m.in. za obsługę prenumeraty miesięcznika “W drodze”. Kontakt z Prenumeratorami sprawia jej wielką przyjemność. Zamierza to robić do chwili przejścia na emeryturę, a może i dłużej 🙂 Jedna z jej ulubionych książek to Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach, autorstwa Katarzyny Kolskiej.

Radosław Szeszko 

Kierownik magazynu 

Z Wydawnictwem W drodze związany od 2017 roku. Z wykształcenia mechanik, plastyk i fotograf. Doskonale sprawdza się w roli grafika komputerowego. Z wielką pokorą potrafi pogodzić artystyczną wrażliwość z pracą fizyczną, nieodzowną w magazynie, gdzie ważna jest zarówno kondycja, jak i dobra znajomość programów komputerowych. Uwielbia wędrówki. 

Andrzej Maćkowiak 

Magazynier, handlowiec 

Pracownik Wydawnictwa od 2001 roku.  W magazynie jest niczym trwała kolumna będąca świadkiem bogatej, „wdrogowej” historii. Niemal od zawsze zainteresowany motoryzacją. Szczęśliwy ojciec i dziadek. Miłośnik książek i historii. Z utęsknieniem wyczekuje emerytury, by móc poświęcić się swoim pasjom.