Zdjęcie Jacquesa Philippe'a

Jacques Philippe

urodzony 12 marca 1947 r. w Metz – francuski kapłan, ceniony na świecie rekolekcjonista, należy do Wspólnoty Błogosławieństw.

Po ukończeniu studiów na wydziale matematyki przez kilka lat uczył i prowadził badania naukowe. W 1976 roku omal nie został dominikaninem. W drodze do dominikańskiego klasztoru w Tuluzie, zatrzymał się w domu Wspólnoty Błogosławieństw i osiadł tam na stałe.

Misją Wspólnoty jest opieka nad ubogimi i potrzebującymi oraz głoszenie Ewangelii. W Polsce Dom Wspólnoty Błogosławieństw został erygowany 1 października 2015 r. w Strzelcach Opolskich.

Jacques Philippe spędził kilka lat w Nazarecie i Jerozolimie, gdzie badał hebrajskie i żydowskie korzenie chrześcijaństwa. W 1981 roku wyjechał do Rzymu, gdzie studiował teologię i prawo kanoniczne. 4 lata później przyjął święcenia kapłańskie. Wówczas powierzono mu kierownictwo duchowe kapłanów i seminarzystów Wspólnoty Błogosławieństw.

Regularnie głosi rekolekcje we Francji i na świecie.

Wielu już skorzystało z pism o. Jacquesa Philippe’a na temat życia duchowego – z dobrym skutkiem. Jego książki oferują jasne, a jednocześnie głębokie refleksje na ważne tematy: jak lepiej się modlić, jak doświadczać prawdziwej wolności, jak radzić sobie z cierpieniem i jak rozeznawać wolę Bożą. Gorąco polecam te książki każdemu, kto szuka zdrowego duchowego przewodnictwa na ścieżce modlitwy.

Benedict J. Groeschel CFR

Jest autorem książek z dziedziny duchowości: medytacji chrześcijańskiej, modlitwie, wolności w Bogu, bliskości Ducha Świętego. Książki ojca Philippe przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków i sprzedano w ponad milionie egzemplarzy. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się dotychczas: Mała droga ufności Teresy z Lisieux (2012; wydanie II 2023), Gdybyś znała dar Boży. Nauka przyjmowania (2017), 8 sposobów na znalezienie szczęścia tam, gdzie się go nie spodziewasz (2018), Szukaj pokoju i idź za nim (2020).

Oficjalna strona autora.