Piętnaście minut
fot. ariel lustre / UNSPLASH.COM

Piętnaście minut

Bóg nie prosi nas o to, abyśmy się „dobrze modlili”, ale zaprasza nas, abyśmy się modlili, nie zrażając się i nie zniechęcając.

Tym, czego najbardziej brakuje Kościołowi, jest modlitwa i adoracja. Wiem, że w rytmie dzisiejszego życia znalezienie czasu na modlitwę nie jest łatwe. Musimy jednak to zrobić. Musimy poświęcić czas na bycie z Bogiem serce w serce. Dlatego potrzebujemy miejsc adoracji, w których wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Dzięki Bogu w niektórych kościołach odbywa się to obecnie dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Bóg nie od wszystkich wymaga tego samego, ale potrzebne jest w modlitwie minimum wierności: określona ilość czasu, którą każdy z nas musi dla siebie odkryć. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, pozostańmy na modlitwie i adoracji dłużej, nie będzie to czas zmarnowany, a wręcz przeciwnie, modlitwa jest bowiem oddechem świata. Nie ma nic bardziej ekologicznego niż modlitwa!

Nie tylko przyroda jest bowiem tym, co należy chronić. To nie niedźwiedzie polarne są głównym zagrożonym obecnie gatunkiem, ale człowiek. Ochrona niedźwiedzi polarnych jest ważna, są to przepiękne Boże stworzenia, a małe niedźwiadki są po prostu urocze, ale przede wszystkim należy ochraniać człowieka, a jego ochrania się przez modlitwę. Wszystkie działania apostolskie, dzieła miłosierdzia powinny wyrastać z modlitwy i kontemplacji. Nie każdy może spędzać w kościele wiele godzin,

Zostało Ci jeszcze 85% artykułu

Wykup dostęp do archiwum

  • Dostęp do ponad 5000 artykułów
  • Dostęp do wszystkich miesięczników starszych niż 6 miesięcy
  • Nielimitowane czytanie na stronie www bez pobierania żadnych plików!
||
Wyczyść

Zaloguj się