„Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła” w mediach

Eseje o misji Kościoła, jak i sama osoba biskupa Barrona cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Czytelników oraz mediów. Oto niektóre wzmianki medialne na temat publikacji.

przewodnik-katolicki.pl, Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła:

Książka przybliża czytelnikowi relację między Kościołem, a współczesną kulturą intelektualną i artystyczną

Bp Robert Barron lokuje katolicyzm na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Konfrontuje myśli wielkich współczesnych teologów (m.in. Hansa Ursa von Balthasara, Guardiniego, Ratzingera) z najważniejszymi postaciami nowożytności (m.in. Foucaultem, Habermasem). Wychodzi poza ramy suchego dyskursu akademickiego i dzieli się osobistym doświadczeniem wiary. Wnikliwie komentuje zmagania współczesnego Kościoła, w tym skandale seksualne, problemy liberalizmu i relatywizmu. Przygląda się obecności chrześcijaństwa w kulturze masowej.

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.

opoka.org.pl, „Odnowiona nadzieja” – jakie jest miejsce katolicyzmu na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu?:

(…) Ten zbiór esejów jest intelektualnie samodzielnym i spójnym wykładem współczesnego katolickiego światopoglądu, który przybliża czytelnikowi relację między Kościołem a współczesną kulturą intelektualną i artystyczną. Pomimo trudnej problematyki bp Barron wychodzi poza akademicki dyskurs, dzieląc się osobistym doświadczeniem wiary oraz przygodą własnych intelektualnych poszukiwań. Sprawia to, że książkę czyta się bardziej jak opowieść niż monografię czy podręcznik. 

„Odnowiona nadzieja” to propozycja ulokowania katolicyzmu na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Odnajdziemy w niej najważniejsze postacie kultury Kościoła. W myśleniu o Kościele autor stawia na hermeneutykę ciągłości, przyjmując za punkt odniesienia myśl duszpasterską papieża Franciszka (…).

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: opoka.org.pl.

Radio Poznań, Kierunek Europa, 7 stycznia 2023 r., Rozmowa:

Rozmowa z Cezarym Kościelniakiem o religijności Europejczyków. Punktem wyjścia do dyskusji jest książka Roberta Barona „Odnowiona nadzieja”.

POSŁUCHAJ

Radio Doxa, 6 stycznia 2023 r., Odnowiona nadzieja:

opoka.org.pl, Analiza skandalu nadużyć seksualnych z biblijnego punktu widzenia. Przeczytaj fragment książki bp. Roberta Barrona:

Kościół katolicki, zwłaszcza na Zachodzie, przechodzi obecnie jeden z najgorszych kryzysów w swojej historii. Skandal nadużyć seksualnych duchowieństwa zaszkodził dziełu Kościoła niemal w każdy sposób – pisze bp Robert Barron. Zachęcamy do przeczytania fragmentu jego książki „Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła”.

Kościół katolicki, zwłaszcza na Zachodzie, przechodzi obecnie jeden z najgorszych kryzysów w swojej historii. Skandal nadużyć seksualnych duchowieństwa zaszkodził dziełu Kościoła niemal w każdy sposób. Niekorzystnie wpływa na nauczanie, głoszenie, ewangelizację i pozyskiwanie kapłanów i zakonników; kosztuje wiele miliardów dolarów, które w przeciwnym razie mogłyby wesprzeć misję Kościoła; niemal zupełnie podważył wiarygodność duchownych Kościoła; i oczywiście – co najstraszliwsze – głęboko zranił wiele tysięcy tych najbardziej niewinnych, których ochrona jest jego szczególnym obowiązkiem. Uwzględniwszy brzemię tej zbrodni, sprawiedliwe jest, by Kościół cierpiał (…).

Obszerniejszy fragment książki dostępny jest na stronie: opoka.org.pl.

Aleteia.pl, Bp Barron: Sprawiedliwe jest, by Kościół cierpiał:

Kryzys Kościoła niemal zupełnie podważył wiarygodność duchownych.

Kryzys Kościoła

Kościół katolicki, zwłaszcza na Zachodzie, przechodzi obecnie jeden z najgorszych kryzysów w swojej historii. Skandal nadużyć seksualnych duchowieństwa zaszkodził dziełu Kościoła niemal w każdy sposób.

Niekorzystnie wpływa na nauczanie, głoszenie, ewangelizację i pozyski­wanie kapłanów i zakonników; kosztuje wiele miliardów dolarów, które w przeciwnym razie mogłyby wesprzeć misję Kościoła; niemal zupełnie podważył wiarygodność duchownych Kościoła; i oczywiście – co najstraszliw­sze – głęboko zranił wiele tysięcy tych najbardziej niewin­nych, których ochrona jest jego szczególnym obowiązkiem. Uwzględniwszy brzemię tej zbrodni, sprawiedliwe jest, by Kościół cierpiał (…).

Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: Aleteia.pl.

doxa.fm, Książka pt.: „Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła”:

„Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła”, to nowa propozycja Wydawnictwa W drodze. Autorem publikacji jest Robert Barron biskup ordynariusz diecezji Winona-Rochester (Minnesota, USA), wcześniej biskup pomocniczy diecezji Los Angeles (2015-2022).

Pisarz lokuje katolicyzm na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Konfrontuje myśli wielkich współczesnych teologów z najważniejszymi postaciami nowożytności. Autor dzieli się osobistym doświadczeniem wiary i wnikliwie komentuje zmagania współczesnego Kościoła. Dotyka tematów drażliwych, przygląda się obecności chrześcijaństwa w kulturze masowej.

W książce pojawiają się najważniejsze postacie kultury Kościoła. Odnaleźć można liczne przykłady zaczerpnięte ze sztuki współczesnej i żywotów świętych. To zbiór błyskotliwych esejów, które odnoszą się do tak skomplikowanych zagadnień jak prostota Boga. Autor publikacji to znany i najczęściej czytany katolicki eseista, popularyzator Dobrej Nowiny.

Radio Doxa jest patronem medialnym książki.

wszystkoconajwazniejsze.pl, Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła:

Bp Robert Barron lokuje katolicyzm na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Konfrontuje myśli wielkich współczesnych teologów (m.in. Hansa Ursa von Balthasara, Guardiniego, Ratzingera) z najważniejszymi postaciami nowożytności (m.in. Foucaultem, Habermasem). Wychodzi poza ramy suchego dyskursu akademickiego i dzieli się osobistym doświadczeniem wiary. Wnikliwie komentuje zmagania współczesnego Kościoła, w tym skandale seksualne, problemy liberalizmu i relatywizmu. Przygląda się obecności chrześcijaństwa w kulturze masowej. Publikujemy fragment książki. Robert BARRON: Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła, wyd. W drodze (2023).

Kryzys Kościoła katolickiego i poszukiwanie odpowiedz

Kościół katolicki, zwłaszcza na Zachodzie, przechodzi obecnie jeden z najgorszych kryzysów w swojej historii. Skandal nadużyć seksualnych duchowieństwa zaszkodził dziełu Kościoła niemal w każdy sposób. Niekorzystnie wpływa na nauczanie, głoszenie, ewangelizację i pozyskiwanie kapłanów i zakonników; kosztuje wiele miliardów dolarów, które w przeciwnym razie mogłyby wesprzeć misję Kościoła; niemal zupełnie podważył wiarygodność duchownych Kościoła; i oczywiście – co najstraszliwsze – głęboko zranił wiele tysięcy tych najbardziej niewinnych, których ochrona jest jego szczególnym obowiązkiem. Uwzględniwszy brzemię tej zbrodni, sprawiedliwe jest, by Kościół cierpiał (…).

Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: wszystkoconajwazniejsze.pl.

radionadzieja.pl, Odnowiona nadzieja:

Bp Robert Barron lokuje katolicyzm na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Konfrontuje myśli wielkich współczesnych teologów (m.in. Hansa Ursa von Balthasara, Guardiniego, Ratzingera) z najważniejszymi postaciami nowożytności (m.in. Foucaultem, Habermasem). Wychodzi poza ramy suchego dyskursu akademickiego i dzieli się osobistym doświadczeniem wiary. Wnikliwie komentuje zmagania współczesnego Kościoła, w tym skandale seksualne, problemy liberalizmu i relatywizmu. Przygląda się obecności chrześcijaństwa w kulturze masowej.

Wszystkie sondaże pokazują, że ci, którzy odłączyli się od religii, uczynili to dlatego, iż nie wierzą w nauczanie przedstawiane przez klasyczne chrześcijaństwo. Całe ich masy do przyjęcia stanowiska niewiary czy agnostycyzmu przekonał agresywny zapał głosicielski nowych ateistów. Żeby odpowiedzieć na ten ściśle intelektualny kryzys, biskupi, kapłani, katecheci, apologeci i ewangelizatorzy muszą zająć się swoim teologicznym zadaniem na poważnie – napisał bp Robert Barron w Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła (tytuł oryginalny: Renewing Our Hope. Essays for the New Evangelization)

Odnowiona nadzieja to propozycja ulokowania katolicyzmu na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Odnajdziemy w niej najważniejsze postacie kultury Kościoła. W myśleniu o Kościele autor stawia na hermeneutykę ciągłości, przyjmując za punkt odniesienia myśl duszpasterską papieża Franciszka.

Radio Nadzieja objęło książkę swoim patronatem.

liturgia.pl, Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła nowa książka bp. Roberta Barrona:

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się nowa pozycja pod tytułem „Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła” autorstwa bp. Roberta Barrona. Książka stanowi zbiór esejów, łącząc osobiste doświadczenie wiary autora z komentarzem dotyczącym zmagań współczesnego Kościoła. Co jeszcze znajdziemy w środku?

Biskup Robert Barron lokuje katolicyzm na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Konfrontuje myśli wielkich współczesnych teologów (m.in. Hansa Ursa von Balthasara, Guardiniego, Ratzingera) z najważniejszymi postaciami nowożytności (m.in. Foucaultem, Habermasem). Wychodzi poza ramy suchego dyskursu akademickiego i dzieli się osobistym doświadczeniem wiary. Wnikliwie komentuje zmagania współczesnego Kościoła, w tym skandale seksualne, problemy liberalizmu i relatywizmu. Przygląda się obecności chrześcijaństwa w kulturze masowej (…).

Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: liturgia.pl.

KSIĄŻKI. Magazyn do czytania”, luty 2023 r., Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła:

Intelektualnie samodzielny i spójny wykład współczesnego katolickie­go światopoglądu. Przybliża relację między Kościołem a współczesną kulturą intelektualną i artystyczną.

gosc.pl, Robert Barron – „Odnowiona nadzieja. Eseje o misji Kościoła”:

Bp Robert Barron lokuje katolicyzm na mapie współczesnej kultury intelektualnej Zachodu. Konfrontuje myśli wielkich współczesnych teologów (m.in. Hansa Ursa von Balthasara, Guardiniego, Ratzingera) z najważniejszymi postaciami nowożytności (m.in. Foucaultem, Habermasem). Wychodzi poza ramy suchego dyskursu akademickiego i dzieli się osobistym doświadczeniem wiary. Wnikliwie komentuje zmagania współczesnego Kościoła, w tym skandale seksualne, problemy liberalizmu i relatywizmu. Przygląda się obecności chrześcijaństwa w kulturze masowej (…).

Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: gosc.pl.

Produkt dodany do koszyka

Polecane przez W drodze