XVII tom serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”, podobnie jak poprzednie, cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników i mediów. Poniżej prezentujemy niektóre wzmianki medialne na jego temat.
60plus.pl, Nowości wydawnictwa W drodze – maj 2024:
Majowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze to trzy tytuły: ostatni, 17. tom serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” – „Apokalipsa św. Jana” Petera S. Williamsona, „Mam na imię Joy. Przeżyłam” autorstwa Mariapii Bonanate oraz „Szczęście i kontemplacja” Josefa Piepera (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: 60plus.pl.
dorzeczy.pl, Nowości W drodze – maj 2024 r.:
Apokalipsa św. Jana. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego, Peter S. Williamson
Wydawnictwo W drodze wydaje właśnie ostatni z 17 tomów uznanej wśród biblistów i miłośników Pisma Świętego serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”, którym jest komentarz do Apokalipsy św. Jana.
Redaktorem naukowym polskiego wydania tego tomu serii jest ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
Jak zaznacza Peter S. Williamson żadna inna księga biblijna nie wymaga komentarza bardziej niż Apokalipsa św. Jana. Jej tajemnicza symbolika może wydać się dziwna, niezwykła, przerażająca, a nawet rodząca wątpliwości (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: dorzeczy.pl.
przewodnik-katolicki.pl, Książka „Apokalipsa św. Jana. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”:
(…) Redaktorem naukowym polskiego wydania tego tomu serii jest ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
„Apokalipsa przypomina nam, że naszą ostateczną nadzieją nie jest po prostu śmierć i pójście do nieba, lecz ujrzenie powrotu naszego Pana w chwale, zmartwychwstanie oraz zaślubiny nieba i ziemi, kiedy Nowe Jeruzalem zstąpi jak oblubienica. Naszym przeznaczeniem, jako uczniów Jezusa, jest uczta weselna Baranka w wiecznym mieście, którego nie sposób opisać i w którym ujrzymy Boga twarzą w twarz” – czytamy w XVII tomie serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.
info.dominikanie.pl, Nowości W drodze – maj 2024 r.:
Majowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze to trzy tytuły: ostatni, 17. tom serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” – „Apokalipsa św. Jana” Petera S. Williamsona, „Mam na imię Joy. Przeżyłam” autorstwa Mariapii Bonanate oraz „Szczęście i kontemplacja” Josefa Piepera .
Redaktorem naukowym polskiego wydania tego tomu serii jest ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
Jak zaznacza Peter S. Williamson żadna inna księga biblijna nie wymaga komentarza bardziej niż Apokalipsa św. Jana. Jej tajemnicza symbolika może wydać się dziwna, niezwykła, przerażająca, a nawet rodząca wątpliwości.
Niewielu współczesnych chrześcijan ma wystarczającą wiedzę biblijną, by wychwycić choćby połowę z kilkuset nawiązań autora do Starego Testamentu. Trudno także rozeznać się w strukturze tej księgi, a jej cechy literackie znacznie odbiegają od współczesnych sposobów komunikacji.
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: info.dominikanie.pl.
gosc.pl, Peter S. Williamson – „Apokalipsa św. Jana”:
To ostatni z 17 tomów uznanej wśród biblistów i miłośników Pisma Świętego serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”, którym jest komentarz do Apokalipsy św. Jana. Redaktorem naukowym polskiego wydania tego tomu serii jest ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki (…).
Pełna treść dostępna jest na stronie: gosc.pl.
tygodnik „Idziemy” (nr 22/2024) oraz idziemy.pl, Pomoc przy lekturze:
Żadna księga biblijna nie wymaga komentarza bardziej niż Apokalipsa św. Jana – jak zaznacza autor publikacji Peter S. Williamson.
Tajemnicza symbolika tej księgi może wydać się dziwna, niezwykła, przerażająca, a nawet rodząca wątpliwości. Niewielu współczesnych chrześcijan ma wystarczającą wiedzę biblijną, by wychwycić choćby połowę z kilkuset nawiązań autora do Starego Testamentu. Trudno także rozeznać się w strukturze tej księgi, a jej cechy literackie znacznie odbiegają od współczesnych sposobów komunikacji.
Komentarz do Apokalipsy św. Jana to ostatni z 17 tomów uznanej wśród biblistów i miłośników Pisma Świętego serii „Katolicki komentarz do Pisma Świętego”, która obejmuje komentarze do każdego zdania Nowego Testamentu. Jej adresatami są zarówno duszpasterze, jak również osoby szukające pomocy w osobistej lekturze Słowa. Oprócz bogactwa merytorycznego poszczególne tomy serii to także przyjazny format, oprawa, skład oraz dwukolorowe wnętrze, pozwalające wyróżnić wybrane elementy dzieła. Więcej informacji o serii na stronie: kkps.wdrodze.pl.
„Nowiny”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Lubuska”, „Polska Metropolia Warszawska”, 3 czerwca 2024 r., Niezbędnik czytelniczy: Czekając na Nowe Jeruzalem:
Ostatnia księga NowegoTestamentu różni się całkowicie od pozostałych ksiąg, także Ewangelii. Przedstawia wizję samego zmartwychwstałego Pana powierzoną św. Janowi.
doxa.fm, Książka pt.: „Apokalipsa św. Jana”:
Mamy już ostatni z 17 tomów serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” . Redaktorem naukowym polskiego wydania jest ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
Niezwykła seria Wydawnictwa W drodze skierowana jest zarówno do duszpasterzy jak i do osób pragnących pogłębiać wiarę w osobistej lekturze. Tajemnicza symbolika Apokalipsy św. Jana może wydać się dziwna, niezwykła, przerażająca, a nawet rodząca wątpliwości. Jak zaznacza redaktor serii, doktor teologii biblijnej, Peter S. Williamson żadna inna księga biblijna nie wymaga komentarza bardziej niż ona. „Apokalipsa przypomina nam, że naszą ostateczną nadzieją nie jest po prostu śmierć i pójście do nieba, lecz ujrzenie powrotu naszego Pana w chwale, zmartwychwstanie oraz zaślubiny nieba i ziemi, kiedy Nowe Jeruzalem zstąpi jak oblubienica.”
Więcej na temat publikacji, a także o unikalności całej serii przeczytać można na: www.wdrodze.pl.
Radio Doxa jest patronem medialnym książki.
radionadzieja.pl, Apokalipsa św. Jana. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego:
Wydawnictwo W drodze wydało ostatni z 17 tomów uznanej wśród biblistów i miłośników Pisma Świętego serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”, którym jest komentarz do Apokalipsy św. Jana.
Redaktorem naukowym polskiego wydania tego tomu serii jest ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki.
– Apokalipsa przypomina nam, że naszą ostateczną nadzieją nie jest po prostu śmierć i pójście do nieba, lecz ujrzenie powrotu naszego Pana w chwale, zmartwychwstanie oraz zaślubiny nieba i ziemi, kiedy Nowe Jeruzalem zstąpi jak oblubienica. Naszym przeznaczeniem, jako uczniów Jezusa, jest uczta weselna Baranka w wiecznym mieście, którego nie sposób opisać i w którym ujrzymy Boga twarzą w twarz – czytamy w XVII tomie serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: radionadzieja.pl.
Oceń