15. tom serii „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”, podobnie jak poprzednie, cieszy się niesłabnącym zainteresowanie mediów i czytelników. Oto niektóre wzmianki na jego temat.
info.dominikanie.pl, Wrześniowe nowości od naszego Wydawnictwa:
– Pierwszy List św. Piotra ma wiele do przekazania naszemu pokoleniu. Podobnie do chrześcijan z I wieku, również my potrzebujemy na nowo odkryć naszą tożsamość jako członków Bożego domu oraz żyć w sposób odmienny od ludzi nas otaczających (1 P 1,14). Również my jesteśmy powołani do prowadzenia sprawiedliwego życia oraz bycia przykładem dla innych, tak by bardziej ochoczo przyjmowali oni Ewangelię (1 P 2,12) – czytamy w 15. tomie serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego.
przewodnik-katolicki.pl, „Pierwszy i Drugi List św. Piotra, List św. Judy. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”, Daniel Keating:
Celem autora jest pomoc czytelnikom w odkrywaniu bogactw tego listu. Autor ufa, że lektura pomoże wsłuchać się na nowo w Słowo, podążając za wezwaniem do radosnego współcierpienia z Chrystusem.
Wydawnictwo W drodze kontynuuje uznaną wśród biblistów i miłośników Pisma Świętego 17-tomową serię „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”. 15. tomem serii jest komentarz do Pierwszego i Drugiego Listu św. Piotra oraz Listu św. Judy (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.
wiara.pl, Kolejny tom komentarzy do Nowego Testamentu:
Wydawnictwo W drodze konsekwentnie realizuje pomysł wydawania po polsku ciekawego komentarza do Nowego Testamentu.
Daniel Keating, Pierwszy i Drugi List św. Piotra, List św. Judy. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego, W drodze, Poznań 2023.
Wydawnictwo W drodze kontynuuje uznaną wśród biblistów i miłośników Pisma Świętego 17-tomową serię „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”. 15. tomem serii jest komentarz do Pierwszego i Drugiego Listu św. Piotra oraz Listu św. Judy.Pierwszy List św. Piotra ma wiele do przekazania naszemu pokoleniu. Podobnie do chrześcijan z I wieku, również my potrzebujemy na nowo odkryć naszą tożsamość jako członków Bożego domu oraz żyć w sposób odmienny od ludzi nas otaczających (1 P 1,14). Również my jesteśmy powołani do prowadzenia sprawiedliwego życia oraz bycia przykładem dla innych, tak by bardziej ochoczo przyjmowali oni Ewangelię (1 P 2,12) – czytamy w 15. tomie serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego.
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: wiara.pl.
tygodnik „Idziemy (nr 39/2023) oraz idziemy.pl, W poszukiwaniu tożsamości:
„Pierwszy i Drugi List św. Piotra. List św. Judy. Komentarz do Pisma Świętego” to kolejna część praktycznej i przystępnej serii wydawanej przez wydawnictwo W drodze.
„Pierwszy List św. Piotra”, jak pisze autor opracowania Daniel Keating, „oscyluje między wizją dogłębnej radości oraz wezwaniami do wytrwania w obliczu doświadczanych prób. Piotr pragnie pokazać, że życie chrześcijańskie, któremu właściwe są żywa nadzieja (…), będzie też naznaczone cierpieniem ponoszonym w imię Chrystusa”. Keating podkreśla aktualność przesłania listu dla współczesnego odbiorcy, zwracając uwagę na to, że „my również potrzebujemy na nowo odkryć naszą tożsamość jako członków Bożego domu (1 P 1, 14)”.
„Drugi List św. Piotra” pozostaje jednym z najbardziej niedocenianych pism Nowego Testamentu. Dopiero w drugiej połowie IV w. został powszechnie uznany za wchodzący w skład kanonicznego Pisma. Apostoł chce przypomnieć w nim o prawdzie Bożego słowa (2 P 1, 12) oraz, jak podkreśla autor komentarza, „ostrzec przed fałszywymi nauczycielami (2 P 2, 1)”.
W „Liście św. Judy” uczeń Jezusa nie tylko zaleca Kościołowi walkę o wiarę, lecz także pokazuje, jak należy to czynić. Zachęca również do okazywania miłosierdzia tym, których dręczą wątpliwości i są „w duchowym niebezpieczeństwie”, a także pokazuje, jak możemy czynić Pismo żywym tekstem.
doxa.fm, Książka pt.: „Pierwszy i Drugi List św. Piotra, List św. Judy. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”:
Pojawiła się kolejna część kolekcji z Wydawnictwa W Drodze. „Pierwszy i Drugi List św. Piotra, List św. Judy. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego” ma wiele do przekazania naszemu pokoleniu. To już 15. publikacja z 17-tomowej serii.
Celem autora, Daniela Keatinga, jest pomoc czytelnikom w odkrywaniu bogactw tego listu. Zachęca, a także apeluje w nim m.in. do walki o wiarę, okazywanie miłosierdzia, a także pokazuje, jak możemy czynić Pismo żywym tekstem. „Juda w barwny sposób zaświadcza, że Pismo Święte – dzięki udzielanej nam pomocy Ducha – może objaśniać zarówno nasze własne życie, jak i szerszy świat, w którym żyjemy”.
Redaktor naukowy polskiego wydania tego tomu serii to ks. prof. dr hab. Stanisław Hałas SCJ. Szczegółowe informacje na temat publikacji znaleźć można na: wwww.wdrodze.pl.
Radio Doxa jest patronem medialnym książki.
„Echo Katolickie”, 12 października 2023 r., Dogmaty, tradycja i filozofia:
Rzeczywistość wiary zawsze będzie dla nas czymś nieogarnionym i do końca niepoznanym, ale ten fakt nie powinien nas odstraszać od zgłębiania tego, w co wierzymy. Warto inwestować w rozwój także na tej płaszczyźnie.
Pomocą posłuży Katolicki Komentarz do Pierwszego i Drugiego Listu św. Piotra oraz Listu św. Judy, autorstwa Daniela Keatinga. Znajdziemy tu jasne i zrozumiałe wyjaśnienie poszczególnych akapitów listów, z nawiązaniami do biblistyki, historii i tradycji judaistycznych. Tak zdobyta wiedza na pewno przełoży się na głębszą relację z Jezusem. Św. Piotr w Pierwszym Liście podkreśla kwestię cierpienia, możemy więc przypuszczać, że chrześcijanie, będący adresatami pisma, doświadczali wielu prób i prześladowań. Drugi List św. Piotra, mimo że jest fascynującym i inspirującym tekstem, pełnym interesujących i wyjątkowych stwierdzeń, pozostaje jednym z najbardziej niedocenianych pism Nowego Testamentu. Dopiero w drugiej połowie IV w. został on powszechnie uznany za wchodzący w skład kanonicznego Pisma. Z kolei List św. Judy jest zachętą do walki o wiarę. Jego autor podaje nawet konkretne metody i sposoby. Publikacja jest częścią1 17- tomowej serii Komentarzy do Pisma Świętego.
Oceń