„Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości” w mediach

Pierwsza z cyklu książek wydanych w ramach serii Nowa Apologetyka wzbudziła zainteresowanie mediów. Oto niektóre wzmianki na jej temat.

przewodnik-katolicki.pl, Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości, Trent Horn:

Celem autora jest próba wyjaśnienia w prosty sposób, dlaczego katolicy wierzą w to, w co wierzą? Dlaczego należą do Kościoła i praktykują wiarę katolicką?

To pierwsza z cyklu książek wydanych w ramach serii Nowa Apologetyka. Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!”.
 
Trent Horn urodził się w żydowskiej rodzinie, a odkąd został katolikiem poświęcił się wyjaśnianiu powodów swojej wiary. Jego pierwszymi słuchaczami i zarazem oponentami byli przyjaciele i rodzina. Niektórzy nie wierzyli w Boga ani nawet w istnienie prawdy. Innym religia nie była potrzebna do szczęścia albo po prostu jej nie rozumieli. Książka jest zbiorem najbardziej przejrzystych i pomocnych wskazówek, mogących pomóc sceptykom i poszukującym, którzy chcą zrozumieć wiarę katolicką i argumenty za istnieniem Boga (…). 

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.

Tygodnik „Idziemy” (nr 11/2023) oraz idziemy.pl, Po co mi wiara?, Patryk Lubryczyński:

Trent Horn wskazuje na argumenty, które wywarły na niego największy wpływ na drodze nawrócenia.

Książka dostarcza czytelnikom podstaw, by umieć bronić wiary w rozmowach z ludźmi sceptycznie nastawionymi do katolików. Jednocześnie pozwala poszukującym zrozumieć katolicki punkt widzenia.

Jeśli czujesz, że w twoim wnętrzu jest niezgoda na pewne kwestie związane z nauczaniem Kościoła, ta książka jest idealną lekturą. Nie jest to kolejna wersja katechizmu napisana nudnym językiem, który odstręczy cię w trakcie czytania i szybko trafi na półkę, by pokryć się kurzem.

Horn pokazuje wiarę, która inspiruje do działania oraz modlitwy. Sięga po przykłady z życia, które prowadzą do zaskakująco logicznych wniosków potwierdzających prawdziwość chrześcijańskiego przesłania. Autor w każdym rozdziale porządkuje terminy. Demaskuje kłamstwa przypisywane katolicyzmowi. Ukazuje mocne dowody na obecność Boga w świecie. Daje wiele wskazówek, jak prowadzić dyskusję o wierze, pozostając „pozytywnym wojownikiem”. Unika moralizowania oraz arogancji wobec oponentów.

info.dominikanie.pl, Nowości w marcu od „W drodze”:

Przeczytaj o najnowszych publikacjach naszego dominikańskiego wydawnictwa.

Wczesną wiosnę dominikańskie Wydawnictwo W drodze wita trzema nowościami: Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości Trenta Horna; Nauka kontemplacji Jacquesa i Raïssy Maritainów; Toksyczne osobowości: narcyz. Rozpoznać, przeciwdziałać, pomóc autorstwa Bernadette Lemoine i Pélissié du Rausas Ines; oraz jednym wznowieniem Opowieści pielgrzyma, których autor nie jest już anonimowy, a jest nim Arsenij Trojepolski.

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: info.dominikanie.pl.

bomega.pl, Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości:

Pierwsza z cyklu książek wydanych w ramach serii Nowa Apologetyka. Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!”.

Trent Horn urodził się w żydowskiej rodzinie, a odkąd został katolikiem poświęcił się wyjaśnianiu powodów swojej wiary. Jego pierwszymi słuchaczami i zarazem oponentami byli przyjaciele i rodzina. Niektórzy nie wierzyli w Boga ani nawet w istnienie prawdy. Innym religia nie była potrzebna do szczęścia albo po prostu jej nie rozumieli. Książka jest zbiorem najbardziej przejrzystych i pomocnych wskazówek, mogących pomóc sceptykom i poszukującym, którzy chcą zrozumieć wiarę katolicką i argumenty za istnieniem Boga (…).

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: bomega.pl.

dorzeczy.pl, Przegląd religijny: Dlaczego jesteśmy katolikami:

Przegląd książek religijnych DoRzeczy.pl || Dominikańskie Wydawnictwo W drodze oddaje do rąk czytelników nową serię. Skierowana jest ona dla wszystkich wątpiących i poszukujących racjonalnych argumentów za wiarą. Serię „Nowa Apologetyka” otwiera książka: „Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości” Trenta Horna.

Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!”.

Trent Horn urodził się w żydowskiej rodzinie, a odkąd został katolikiem poświęcił się wyjaśnianiu powodów swojej wiary. Jego pierwszymi słuchaczami i zarazem oponentami byli przyjaciele i rodzina. Niektórzy nie wierzyli w Boga ani nawet w istnienie prawdy. Innym religia nie była potrzebna do szczęścia albo po prostu jej nie rozumieli. Książka jest zbiorem najbardziej przejrzystych i pomocnych wskazówek, mogących pomóc sceptykom i poszukującym, którzy chcą zrozumieć wiarę katolicką i argumenty za istnieniem Boga (…).

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: dorzeczy.pl.

ekai.pl, „Nowa Apologetyka” – najnowsza seria Wydawnictwa W drodze:

Dominikańskie Wydawnictwo W drodze oddaje do rąk czytelników nową serię. Skierowana jest ona dla wszystkich wątpiących i poszukujących racjonalnych argumentów za wiarą. Serię „Nowa Apologetyka” otwiera książka: „Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości” Trenta Horna.

Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!” (…).

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: ekai.pl.

aleteia.pl, Jego nawrócenie zaczęło się od… kawałka pizzy. Znany pisarz wyjaśnia, dlaczego uwierzył w Boga:

„W szkole średniej myślałem o Bogu tylko wtedy, gdy miałem kłopot ze sprawdzianem z matematyki i sądziłem, że modlitwa nie zaszkodzi” – przyznaje Trent Horn.

W szkole średniej myślałem o Bogu tylko wtedy, gdy miałem kłopot ze sprawdzianem z matematyki i sądziłem, że modlitwa nie zaszkodzi. Przez większość czasu jednak uważałem, że stwórca wszechświata o mnie nie dba. Szczerze mówiąc, ja również specjalnie o niego (albo o „to coś”) nie dbałem. Moja postawa jednak zaczęła się zmieniać pewnego czwartkowego popołudnia, gdy byłem w dziesiątej klasie.

Nauczyciel angielskiego zaproponował, gdy pozostali uczniowie wyszli, że oceni mój referat podczas przerwy na lunch. Po kilku minutach do sali weszła grupa innych uczniów z pizzą – smakowicie pachnącą, chrupiącą pizzą z lokalnej restauracji. Okazało się, że należeli oni do klubu młodzieży katolickiej w pobliskim kościele, a mój nauczyciel był sponsorem tego klubu. Postanowiłem z nimi zostać z powodu pizzy i przysłuchiwałem się ich rozmowom o religii (…).

Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: aleteia.pl.

przewodnik-katolicki.pl, Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości, Trent Horn:

Celem autora jest próba wyjaśnienia w prosty sposób, dlaczego katolicy wierzą w to, w co wierzą? Dlaczego należą do Kościoła i praktykują wiarę katolicką?

To pierwsza z cyklu książek wydanych w ramach serii Nowa Apologetyka. Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!” (…).

Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.

sadeczanin.pl, Dlaczego wierzymy… w cokolwiek:

To pierwsza z cyklu książek wydanych w ramach serii Nowa Apologetyka. Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!”.

Trent Horn urodził się w żydowskiej rodzinie, a odkąd został katolikiem poświęcił się wyjaśnianiu powodów swojej wiary. Jego pierwszymi słuchaczami i zarazem oponentami byli przyjaciele i rodzina. Niektórzy nie wierzyli w Boga ani nawet w istnienie prawdy. Innym religia nie była potrzebna do szczęścia albo po prostu jej nie rozumieli. Książka jest zbiorem najbardziej przejrzystych i pomocnych wskazówek, mogących pomóc sceptykom i poszukującym, którzy chcą zrozumieć wiarę katolicką i argumenty za istnieniem Boga.

Wprowadzenie
Dlaczego wierzymy…w cokolwiek

Siedziałem w restauracji w San Diego, czekając, aż zacznie się moja religijna „randka w ciemno”.
Kilka tygodni wcześniej pewni katoliccy znajomi poprosili mnie, żebym spotkał się z ich synem, gdy ten przyjedzie z college’u do domu. Chcieli, abym z nim porozmawiał, ponieważ oznajmił rodzicom, że nie będzie już z nimi chodził do kościoła, gdyż teraz jest ateistą. „Czy możesz pomóc mu zrozumieć, że powinien wrócić do kościoła? – poprosili. – Czy możesz mu pomóc wydostać się z tego całego ateistycznego chaosu?”
Wtedy ich syn, którego nazwę Vincent, wszedł przez drzwi. Uniosłem rękę, a on z trudem zdobył się na półuśmiech, zanim usiadł.  
– Jak leci? – zapytał.  
– Dobrze, jestem Trent.  
– Taa, wiem.
Nie spodziewałem się, że  pójdzie łatwo, i  szczerze mówiąc, rozumiałem jego brak entuzjazmu dla perspektywy zjedzenia ze mną lunchu. Dlatego postanowiłem po prostu być z nim szczery.  
– Sądzisz, że jestem tu, aby cię nakłonić, byś znowu był katolikiem?  
– Pewnie. Dlatego rodzice chcieli, żebym się z tobą spotkał – odparł.
– Posłuchaj. Nie sądzę, że mógłbym powiedzieć ci coś, co sprawi, że zmienisz to, w co wierzysz. Myślę, że powinieneś wierzyć w to, co uważasz za prawdziwe, a nie w to, co jest dla ciebie wygodne. Czy to ma sens? Skinął twierdząco głową.
– A gdybyś po prostu powiedział mi, dlaczego jesteś ateistą?  
– Wiem, że napisałeś książkę o ateizmie, nie mam więc zamiaru wdawać się z tobą w debatę – odpalił.
– Nie mam ochoty debatować nad talerzem paluszków z mozzarelli – odparłem. – Chcę tylko dowiedzieć się, w co wierzysz, i tyle (…).

Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: sadeczanin.pl.

niezawodnanadzieja.blog.deon.pl, Dlatego jesteśmy katolikami, Magdalena Urbańska:

Zdarza mi się słyszeć pytania bądź zarzuty w stosunku do tego, czego i w jaki sposób naucza Kościół Katolicki. O ile są to pytania zostawiające przestrzeń na rozmowę, o tyle staram się traktować je z powagą i odpowiadać na nie jak najlepiej potrafię. Przyznaję jednak, że zdarzają się takie zagadnienia, o których wiem niewiele. Gdy dostałam z Wydawnictwa W drodze publikację Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości, zabrałam się od razu za jej lekturę!

Trent Horn urodził się w rodzinie żydowskiej, został katolikiem jako człowiek świadomy i poszukujący w życiu głębi. Niezwykła jest historia jego życia, ale też wyjątkowy jest sposób w jaki dochodził do prawdy – zadając mnóstwo pytań i szukając na nie odpowiedzi, która by go usatysfakcjonowała (a podważał wiele znanych tez, poszukując ich głębszego potwierdzenia!). Później, gdy był już katolikiem, ścierał się w rozmowach z rodziną i znajomymi, którzy niedowierzali lub którym religia nie była do szczęścia potrzebna, a dla autora stała się ona wyznacznikiem jego codzienności.

Lektura Dlatego jesteśmy katolikami jest zbiorem krótkich tekstów, w których autor próbuje wyjaśnić w prosty i bardzo przystępny sposób, dlaczego katolicy wierzą w to, w co wierzą? Dlaczego należą do Kościoła i praktykują wiarę katolicką? Stawia różne pytania i udziela na nie niełatwych odpowiedzi (…).

Pełna treść recenzji dostępna jest na stronie: niezawodnanadzieja.blog.deon.pl

gosc.pl, Trent Horn – „Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości”:

To pierwsza z cyklu książek wydanych w ramach serii Nowa Apologetyka. Autor zachęca w niej do pójścia za dawną mądrością: „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!”.

Trent Horn urodził się w żydowskiej rodzinie, a odkąd został katolikiem poświęcił się wyjaśnianiu powodów swojej wiary. Jego pierwszymi słuchaczami i zarazem oponentami byli przyjaciele i rodzina. Niektórzy nie wierzyli w Boga ani nawet w istnienie prawdy. Innym religia nie była potrzebna do szczęścia albo po prostu jej nie rozumieli. Książka jest zbiorem najbardziej przejrzystych i pomocnych wskazówek, mogących pomóc sceptykom i poszukującym, którzy chcą zrozumieć wiarę katolicką i argumenty za istnieniem Boga (…).

Pełna treść dostępna jest na stronie: gosc.pl.

Tygodnik Idziemy”, 11.06.2023, Dlatego jesteśmy katolikami:

Odkąd urodzony w rodzinie żydowskiej Trent Horn nawrócił się na katolicyzm, nie ustaje w wyjaśnianiu powodów swojej wiary, dialogując publicznie z ateistami i przedstawicielami innych religii. W książce ” Dlatego jesteśmy katolikami” ( W drodze ) wyznaje, że w katolicyzmie znalazł prawdę i odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące sensu istnienia. Przedstawia racje, które wywarły na niego największy wpływ. Książka jest pomocna nie tylko katolikom, którym dostarczy argumentów w ich dyskusji z niekatolickimi rozmówcami. Jest skierowana również do niekatolików, którym także pomoże prowadzić przemyślane rozmowy z osobami wierzącymi.

Wśród czytelników, którzy 12 czerwca między godz. 13 a 13. 15 zadzwonią pod nr ( 22) 512 00 95 i odpowiedzą na pytanie: Na którą księgę Starego Testamentu w kwestii nauki powołuje się Katechizm Kościoła Katolickiego w paragrafie dotyczącym Stwórcy?, rozlosujemy 4 egz. książki. Odpowiedź na pytanie konkursowe nr 23: O dyktaturze relatywizmu kard. Ratzinger mówił w homilii podczas Mszy ” Pro eligendo Pontifice” 18 kwietnia 2005 r.

„Echo Katolickie”, 6 lipca 2023 r.:

Dlatego jesteśmy katolikami. Uzasadnienie wiary, nadziei i miłości. Autor – Trent Horn – urodził się w rodzinie żydowskiej i jako młody chłopak przeszedł na katolicyzm, W książce pisze o tym, co zafascynowało go w naszym wyznaniu. W prostych słowach na konkretnych przykładach tłumaczy najważniejsze elementy naszej wiary. Jego argumentacja może trafić nie tylko do ateistów, ale też do tych, którzy nie bardzo wiedzą, w co wierzą. Poszczególne rozdziały dotyczą min. tego, dlaczego jako katolicy wierzymy w prawdę, naukę, Jezusa i Biblię. Autor odpowiada dlaczego mamy papieża i kapłanów, czemu wierzymy pomimo skandalów, po co się modlimy i z jakiej racji bronimy życia. Książka napisana jest przystępnym językiem, wciągnie napewno niejednego czytelnika.

Produkt dodany do koszyka

Zobacz koszyk Kontynuuj zakupy

Polecane przez W drodze