Daniel Keating

dr teologii (Uniwersytet Oksfordzki).

Daniel Keating jest członkiem St. Paul Center for Biblical Theology. Pracuje jako profesor teologii w Wyższym Seminarium Najświętszego Serca w Detroit w stanie Michigan.

Jest autorem książek (m.in.: The Appropriation of Divine Life in Cyril of Alexandria; The Adventure of Discipleship, Deification and Grace; James, First, Second, and Third John; First and Second Peter, Jude) oraz wielu artykułów. Publikuje m.in. na łamach: „Pro Ecclesia”, „Theological Studies”, „Journal of Early Christian Studies”, „Nova et Vetera” i „Studia Patristica”.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukażą się jego dwie książki, obie w serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego: List św. Jakuba, Pierwszy List św. Jana, Drugi List św. Jana i Trzeci List św. Jana (współautorką jest Kelly Anderson) oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra, List św. Judy.

Od ponad dwudziestu pięciu lat jest związany z duszpasterstwem akademickim, prowadzi wykłady dla studentów w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Mieszka w Ann Arbor w stanie Michigan, gdzie angażuje się w działalność Sług Słowa, świeckiego bractwa oddanego dziełu ewangelizacji i jedności chrześcijan.