Zdjęcie Kevina Vosta

Kevin Vost

(ur. 31 stycznia 1961 r. w Springfield – zm. 11 kwietnia 2023 r. w Springfield Memorial Hospital) – amerykański doktor psychologii, autor, tomista, mówca, profesor, sztangista, członek Mensy, częsty gość stacji telewizyjnych i radiowych.

Kevin Vost wychował się w katolickiej rodzinie. Jako nastolatek został ateistą, a w wieku 43 lat powrócił do Chrystusa i Kościoła. O swoim nawróceniu opowiedział w wywiadzie dla Why I’m Catholic – Od ateizmu do katolicyzmu: opowieść o trzech nadludziach.

Wykładał na kilku uczelniach: Aquinas College w Nashville, University of Illinois w Springfield, MacMurray College i Lincoln Land Community College. Jego zainteresowania koncentrowały się na filozofii scholastycznej, współczesnej psychologii poznawczej, żywotach świętych i rozwoju duchowym.

Kevin Vost opublikował ponad dwadzieścia książek. Był niezwykle aktywny w mediach katolickich, chętnie wypowiadał się na tematy związane z wiarą, filozofią oraz zdrowiem fizycznym.

Propagował aktywny styl życia, hołdował zasadzie mens sana in corpore sano, czyli „w zdrowym ciele zdrowy duch”, stąd jego pasja do ćwiczeń, szczególnie do podnoszenia ciężarów. Dawniej pracował jako instruktor fitnessu oraz sam brał udział w zawodach ciężarowców.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się trzy publikacje autora: Przewodnik po samotności. Jak nauka i wiara pomagają nam ją zrozumieć i czerpać z niej siłę, Siedem grzechów głównych. Pokonywanie wad i słabości ze św. Tomaszem z Akwinu oraz 12 lekcji św. Tomasza. Duchowa mądrość na burzliwe czasy.

Prowadził pielgrzymki do Irlandii.

Dr Kevin Vost był dumnym członkiem elitarnej organizacji CMG Booking.

W wolnych chwilach, przy dobrej kawie, studiował tomy św. Tomasza z Akwinu.

Mieszkał w Springfield w stanie Illinois z uroczą żoną Kathy i synami Erickiem oraz Kyle’em.