Jeff Cavins

ur. 8 listopada 1957 r. – amerykański ewangelista katolicki, autor i biblista. Jest znany jako pastor protestancki, który nawrócił się z powrotem do Kościoła katolickiego.

Jeff Cavins jest zaangażowanym ewangelizatorem, pomysłodawcą i twórcą popularnej serii publikacji The Great Adventure Bible Study, ułatwiających studiowanie Pisma Świętego. Przez wiele lat prowadził cotygodniowy program Life on the Rock w katolickiej telewizji EWTN. W 2014 roku został mianowany dyrektorem do spraw ewangelizacji archidiecezji Saint Paul i Minneapolis.

Jest autorem wielu książek, m.in. My Life on the Rock, Walking with God: A Journey Through the Bible, I’m Not Being Fed, The Amazing Grace Series, Praise God and Thank Him. Jego książka When You Suffer: Biblical Keys for Hope and Understanding ukaże się nakładem Wydawnictwa W drodze pt. Nie marnuj cierpienia! Jak zrozumieć jego sens i odnaleźć nadzieję.

Jeff Cavins i jego żona Emily organizują coroczne pielgrzymki do Ziemi Świętej i prowadzą tysiące pielgrzymów śladami Jezusa, Maryi i uczniów.

Od ponad czterdziestu lat są dumnymi rodzicami trzech córek, Carly, Jacqueline i Antonii oraz dziadkami trójki wnucząt: Dominic, Francesco i Fiona.

Aktywny na Twitterze.