Grzegorz Kuraś OP

urodzony w 1984 r. w Tarnobrzegu – dominikanin, rekolekcjonista, duszpasterz, sekretarz redakcji miesięcznika „W drodze” (2017-2020), zakochany w Apokalipsie.

Świecenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Grzegorza Rysia otrzymał 27 maja 2017 r. 

Od lipca 2017 r. do czerwca 2020 r. mieszkał w Poznaniu, gdzie był subprzeorem, duszpasterzem anglojęzycznej grupy 3ofLife przy duszpasterstwie akademickim, sekretarzem redakcji miesięcznika „W drodze”. Od 2020 roku pracował w Korbielowie, a od 2022 r. w Lublinie.

Podczas pobytu w Korbielowie był redaktorem audycji „Strefa duszpasterska” w Radio Widok. Grzegorz Kuraś OP był gościem podcastu Dawida Kołodziejczyka OP „Puzzle Wiary”, gdzie opowiadał o swojej ulubionej księdze Pisma Świętego – Apokalipsie Świętego Jana. Do wysłuchania odcinki 038: apokalipsa, śmierć czy życie? oraz 084: Smok, Niewiasta i 666 – apokaliptyczne symbole.

Grzegorz Kuraś OP interesuje się Biblią, językami obcymi oraz turystyką górską.

8 dni, 190 kilometrów, bez deszczu – we wspomnienie św. Hieronima, patrona biblistów – szczęśliwy i uśmiechnięty, zakochany w Apokalipsie, do Santiago de Compostela dotarł Grzegorz Kuraś OP!

Grzegorz Kuraś OP był jednym z duszpasterzy prowadzących grupy pielgrzymów na Camino de Santiago z okazji 50-lecia miesięcznika „W drodze”. Relacja grupy Camino Frances tutaj.

Życzenia imieninowe przyjmuje 9 maja.