David Torkington

urodzony 27 stycznia 1938 r. w Manchesterze – pisarz, wykładowca, rekolekcjonista dla świeckich i duchownych, były franciszkanin, publikuje felietony w „Catholic Herald”, najważniejszej gazecie katolickiej w Anglii.

Kształcił się we Franciscan Study Centre w Anglii i National Catholic Radio and Television Centre w Hatch End w Londynie, gdzie został później mianowany dziekanem ds. studiów. Był wykładowcą teologii mistycznej na Angelicum w Rzymie.

Jest przekonany, że istnieje tylko jedna droga Chrystusowego życia, parafrazując słowa św. Teresy z Ávili:

Jest tylko jedna droga do doskonałości: modlić się. Jeśli ktoś wskazuje w inny kierunek, to cię oszukuje.

Kiedy nie pracuje spędza czas z żoną na łodzi na spokojnej rzece Beaulieu w New Forest (Hampshire) lub w Poole Harbour w Dorset, odkrywając jurajskie wybrzeże.

Strona autora.

Jego książki sprzedały się w ponad 300 000 egzemplarzy – w 12 językach.

W latach 70., pod nazwiskiem Rayner Torkington OFM ukazała się książka Peter Calvay. Hermit. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się cała trylogia: Peter Calvay. Pustelnik (Peter Calvay. Hermit; 1997, 2004), Peter Calvay. Prorok (Peter Calvay. Prophet; 1999, 2004), Peter Calvay. Mistyk (The Mystic. From Charismatic to Mystical Prayer; 2000, 2004) oraz książka Jak się modlić? (How to pray; 2002).