Tomasz Terlikowski

urodzony 10 września 1974 r. w Warszawie – doktor filozofii, dziennikarz, publicysta, tłumacz, działacz katolicki, przewodnik, pasjonat religioznawstwa (szczególnie bliskie są mu Kościoły wschodnie).

W 2003 roku obronił doktorat z filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Współpracuje z wieloma czasopismami i portalami, jednak najczęściej kojarzy się go z szeroko zakrojonej działalności w radio i telewizji. Był redaktorem naczelnym portalu fronda.pl oraz kwartalnika „Fronda”, a także Telewizji Republika. Od kwietnia 2018 roku prowadzi w Polskim Radiu 24 cotygodniową audycję publicystyczną Terlikowski na froncie. Jest też komentatorem tygodnika „Wprost” i redaktorem serwisu ekumenizm.pl.

Mimo, iż jego wypowiedzi bywają kontrowersyjne i często szerokim echem odbijają się w mediach, nie można zarzucić mu braku kompetencji i dziennikarskiej rzetelności.

Napisał kilkadziesiąt książek o różnorodnej tematyce. W 2020 roku wydał m.in. zbiór rozmów poświęcony skandalom pedofilskim w Kościele Tylko prawda nas wyzwoli i rozmowę z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim Kościół ma być przezroczysty, a także biografię peruwiańskiej niewolnicy i mistyczki Urszuli od Jezusa Cierpienia dusz czyśćcowych w relacji XVII-wiecznej mistyczki z Peru.

Jeden z jego tytułów – Czego księża nie powiedzą ci o antykoncepcji? Niewygodna prawda Humanae vitae ukazał się także nakładem Wydawnictwa W drodze.

Przewodnik pielgrzymek do Japonii, Ziemi Świętej, Libanu, Fatimy, Lourdes, Rosji, Korei, Indii.

Mąż Małgorzaty i ojciec piątki dzieci. Mieszka w Warszawie.

Aktywny w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook, Instagram.