artystka, naukowiec i ekspertka podejścia creative aging. Stypendystka Atlantic Fellowship for Equity in Brain Health w Global Brain Health Institute, międzynarodowej inicjatywy poświęconej zmniejszaniu skali i skutków demencji oraz promowaniu zdrowia mózgu przez całe życie.
Jako orędowniczka praw osób starszych jest przedstawicielem Generations United przy ONZ oraz członkiem zarządu UN NGO Committee on Ageing w Nowym Jorku. Wiceprezes fundacji Dementia Action Alliance Polska.
W rozmowie Przeskoczyć demencję. Fakty i stereotypy na łamach październikowego miesięcznika Magda Kaczmarska mówi m.in.:
Musimy jako społeczeństwo zmienić nasz sposób myślenia o mózgu tak, jak na przestrzeni zeszłego wieku zrobiliśmy to z podejściem do chorób serca. Jeszcze 50–70 lat temu chory na serce trzydziestolatek stawał się inwalidą, musiał spędzić życie w łóżku. Dziś rozumiemy już, że na każdym etapie naszego życia, nawet w starszym wieku, gdy już chorujemy, możemy zadbać o zdrowie mózgu i coś zmienić. I szansą dla nas jest to, że ci, którzy żyją z różnymi postaciami demencji, chcą nam opowiedzieć o swojej chorobie, o zmianach, których doświadczają, bo możemy usłyszeć o tym, czego nie wiemy i nie rozumiemy.