Powiesz, że Wielki Post już się zaczął. A my na to, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć żyć, więc… Wybraliśmy dla Ciebie tytuły, które pomogą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, w przygotowaniu się na radość Zmartwychwstania Chrystusa.
Niezbędnik
Memento mori. Wielkopostnik/Dziennik s. Theresy Alethei Noble FSP rozpoczyna się od Środy Popielcowej i, regularnie czytany, może stać się towarzyszem na cały Wielki Post. Wielkopostnik zawiera komentarz do czytań dnia, rachunek sumienia i modlitwę wstawienniczą oraz wskazówki do osobistych zapisków w Dzienniku i modlitwę.
Dziennik, oparty na cytatach z Pisma Świętego, ojców Kościoła i świętych, jest zachętą, żeby każdego dnia spędzić ze sobą chociaż kilka minut.
Do wyboru w wersjach: z zakładką i ołówkami z oryginalnym motywem memento mori; z zakładką z motywem przewodnim (czaszką) i świecą; z zakładką, ołówkami i świecą; być może książka jest akurat w outlecie.
Rekolekcje wielkopostne
Droga do zbawienia to propozycja rekolekcji, które możecie przeżyć w zaciszu własnego domu. Autorami rozważań są: Maciej Biskup OP, Tomasz Golonka OP, Wojciech Gomułka OP, Tomasz Grabowski OP, Paweł Kozacki OP, Jakub Nesterowicz OP i Adam Szustak OP.
Widziałam. Pasja Chrystusa oczami kobiet jest zbiorem wielkopostnych refleksji spisanych przez dziesięć kobiet dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć kobiecy punkt widzenia. Redaktor Kelly M. Wahlquist zachęca do lektury samodzielnie albo w grupach. Nie tylko dla kobiet!
Rekolekcje wielkopostne Placki z rodzynkami wygłoszone przez Adama Szustaka OP dla tych, którzy czują się zagubieni, samotni i odrzuceni. Do słuchania w domu i w drodze.
Śladami Jezusa
Droga cierpienia Niewinnego to jedyna książka o drodze krzyżowej, która więcej mówi o świętości Chrystusa Pana niż o okrucieństwie krzyża. Maria Szamot zabiera nas w biblijną podróż śladami Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
Co Jezus widział z krzyża jest owocem pobytu autora w Ziemi Świętej. Antonin-Dalmace Sertillanges OP zabiera nas do Jerozolimy, którą widział umierający Chrystus. Spoglądamy na miasto z perspektywy krzyża.
Opisy ilustrują zdjęcia z École biblique et archéologique française de Jérusalem, Library of Congress, Matson Collection, American Colony Photographers, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.
James Charles Wall z godną podziwu pasją odkrywcy przeszukuje źródła i tropi ślady relikwii ukrzyżowania Chrystusa.
Relikwie ukrzyżowania zawiera ilustracje, grafiki, ryciny opisywanych relikwii.
Spowiedź
Skrupulatom na ratunek to wielokrotnie wznawiany, nieoceniony i praktyczny przewodnik dla skrupulatów i spowiedników. Emanuel Działa OP analizuje w nim przyczyny powstawania skrupułów i daje praktyczne rady, które pomogą pozbyć się absurdalnych, natrętnych myśli, mącących spokój sumienia.
Spowiedź bez końca. O grzechu, pokucie i nowym życiu jest rozmową o spowiedzi dwóch cenionych spowiedników. Wojciech Prus OP i Paweł Kozacki OP mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia.
Droga krzyżowa
Rozważania drogi krzyżowej do osobistej modlitwy i we wspólnocie.
Droga krzyżowa Cypriana Klahsa OP zawiera rozważania na siedem tygodni Wielkiego Postu.
Drogi Miłości ukrzyżowanej Adama Szustaka OP to zapis czterech rozważań do nabożeństwa drogi krzyżowej: Uważna, Trzcinowa (bazuje na Psalmie o trzcinie Romana Brandstaettera), Współczująca, Miłosna.
Krzyż się nie chwieje. Medytacje drogi krzyżowej Macieja Zięby OP dotykają naszej codzienności, pokazując zarazem jej ponadczasowy wymiar.
Na radość Zmartwychwstania!
Po Wielkim Tygodniu, po tajemnicach Triduum Paschalnego przyjdzie czas na radosne Alleluja!, a te książki będą pomocą w przeżywaniu tej radości – aż do Zesłania Ducha Świętego.
Znaki szczególne Zmartwychwstałego. Rekolekcje paschalne to rozważania na okres wielkanocny. Dlaczego wracamy do Galilei? W jakich znakach objawia się Zmartwychwstały? Jak po Wielkim Poście żyć na co dzień radością Wielkanocy? Odpowiedzi szukają dominikanie: Szymon Popławski OP, Adam Szustak OP i Jacek Szymczak OP.
A może jednak Jezus po zmartwychwstaniu dokonuje cudów? Takich cudów na opak, cudów dyskrecji i delikatności, prostoty i zwyczajności?
– pisze Fabrice Hadjadj w książce Zmartwychwstanie. Instrukcja obsługi. A Dominik Jarczewski OP dodaje:
Nie mogłem się oderwać od lektury najnowszej książki Fabrice’a Hadjadja.
Oceń