Tomasz Rojek OP

urodzony w 1973 r. w Warszawie – dominikanin, duszpasterz, ilustrator, absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Warszawie, ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 2001 roku, a siedem lat później otrzymał święcenia kapłańskie.

W latach 2012-2013 pracował w Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, współorganizując Szkołę Kantorów i prowadząc w niej zajęcia ze zbiorowej emisji głosu oraz projekty związane z obchodami Roku Wiary. W latach 2013 i 2014 prowadził zajęcia w sekcjach podczas Warsztatów Muzyki Niezwykłej.

Oprócz muzyki jego pasją jest rysowanie. Połączenie takiego talentu z ogromnym poczuciem humoru zaowocowało współpracą ojca Rojka OP przy tworzeniu licznych książek dla młodzieży. Jest autorem ilustracji m.in. do wyśmienitego zbioru Wypisz wymaluj. Święci dominikańscy – we współpracy z Elżbietą Wiater.

Seria Tomasza Rojka OP, w której rysuje zwierzaki i tłumaczy ich znaczenie w historiach biblijnych

Był duszpasterzem grupy charytatywnej Łanowa w Krakowie, a także duszpasterzem akademickim we Wrocławiu. Obecnie jest duszpasterzem młodzieży i katechetą w Jarosławiu.

Z bratem Pawłem współprowadził program telewizyjny 5-10-15. Wystąpił także w filmie Andrzeja Wajdy Pierścionek z orłem w koronie.

Życzenia imieninowe przyjmuje 22 września.