Zdjęcie Tomasza Gaja OP

Tomasz Gaj OP

urodzony w 1974 r. – dominikanin, psycholog, psychoterapeuta, ukończył studia teologiczne na PAT oraz psychologiczne na SWPS, absolwent podyplomowego studium terapeutycznego w Laboratorium Psychoedukacji, prowincjalny prowincjalny promotor formacji stałej i duszpasterz do pomocy ofiarom wykorzystania seksualnego, ich rodzinom i wspólnotom kościelnym, członek Komisji ds. Formacji Stałej w Zakonie.

Ukończył Szkołę Formatorów w Centrum Formacji Duchowej, 4-letnie szkolenie w zakresie terapii indywidualnej i grupowej w Laboratorium Psychoedukacji oraz 3-letnie zaawansowane szkolenie „Core Training” ISTDP (Intensive Short Term Dynamic Psychotherapy) zakończone certyfikatem IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy Association), rekomendowane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

W Zakonie Kaznodziejskim od sierpnia 1995 roku.

Po co katolikowi psychoterapia? Tomasz Gaj OP podczas konferencji MĄDRE ŻYCIE

Zajmuje się przede wszystkim formacją: był wychowawcą studentów i magistrem nowicjatu. Pracuje jako psychoterapeuta, organizuje warsztaty i prowadzi wykłady z psychologii i duchowości. Z Łukaszem Kubiakiem OP pracuje w Dominikańskim Ośrodku Formacji i Rozwoju Tabgha.

Religijność neurotyczna. Jak z tego wyjść?

Książka Sankofa. Nie zmarnuj życia, napisana wspólnie z Magdaleną Pajkowską i wydana przez Wydawnictwo W drodze, otrzymała wiele nagród: najlepsza książka psychologiczna w kategorii „Drogowskazy” (2017) w plebiscycie portalu granice.pl, najlepsza książka katolicka (2017/2018) według jury granice.pl, audiobook Sankofy, czytany przez autorów, otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS (2019).

Spotkanie autorskie u oo. dominikanów na Służewie: Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska i Bogdan Rymanowski

Lubi słuchać ptaków i je obserwować.

Życzenia imieninowe przyjmuje 28 stycznia.