Radosław Broniek OP

urodzony w 1974 r. – dominikanin, teolog, duszpasterz, do 2023 roku dyrektor, a obecnie wicedyrektor Dominikańskiego Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych, wykładowca w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie.

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1996 roku. Śluby wieczyste złożył sześć lat później, a w 2003 r. przyjął święcenia kapłańskie.

W 2018 r. obronił doktorat z teologii fundamentalnej pt. Religia i wtajemniczenie. Studium religioznawczo-teologiczne zagadnienia inicjacji w religioznawstwie Mircei Eliadego.

Radosław Broniek OP był duszpasterzem Wspólnoty Uwielbienia i Ewangelizacji „Janki” w Krakowie.

Autor książek i artykułów poświęconych tematyce zagrożeń duchowych, okultyzmu, czarnej magii i innych praktyk, zagrażających duszy chrześcijanina i zła oraz pracy nad rozwojem swojej wiary, publikowanych m.in. na łamach miesięcznika „W drodze” (Czy joga to grzech?, Siła, której nie znamy, Realność magii). Wykładowca w Dominikańskiej Szkole Wiary.

Ostatnio opublikował m.in. Duchowe bezdroża. Przewodnik po wierze zmutowanej

Radosław Broniek OP jest jednym z redaktorów serii „Pszenica i kąkol”. W tej serii ukazała się jego książka pt. Magia. Pomiędzy zabobonem a zagrożeniem duchowym.

Autor licznych konferencji.

Życzenia imieninowe przyjmuje 8 września.