fot. archiwum redakcji

Jarosław Woroń

urodzony w 1977 r. – doktor habilitowany nauk medycznych o zdrowiu, farmakolog kliniczny, sekretarz Zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

Dr Jarosław Woroń jest kierownikiem Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie.

Od 1999 roku zajmuje się problemami bezpieczeństwa farmakoterapii, interakcjami leków w praktyce klinicznej, monitorowaniem niepożądanych działań leków oraz problemami związanymi z farmakoterapią bólu.

W Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zajmuje się problemem bezpieczeństwa pacjenta podczas stosowania leczenia farmakologicznego. Jest wizytatorem szpitali i oddziałów szpitalnych starających się o akredytację.

Autor i współautor ponad 500 prac i doniesień zjazdowych. Współautor książek oraz podręczników akademickich.

Mieszka w Zakopanem, w miarę możliwości czasowych aktywny uczestnik wypraw off-road.

W marcowym miesięczniku „W drodze”, w rozmowie z Michaliną Kaczmarkiewicz pt. Nie mogę już wytrzymać. W labiryncie medycyny, mówi m.in.:

Ktoś mówi: Lubię chipsy. OK. Ale jeśli masz zespoły bólowe, to tych chipsów nie jedz. Chipsy świetnie smakują, bo mają glutaminian sodu. A glutaminian sodu jest jedną z substancji probólowych.

Żaden chory nie powinien obawiać się bólu