Grzegorz Kluz OP

urodzony w 1970 r. w Jarosławiu – dominikanin, mgr teologii PAT, rekolekcjonista, konsultant ds. nowych ruchów religijnych i sekt.

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1989 r., w 1996 r. przyjął święcenia kapłańskie. Od 1995 r. współpracuje z Dominikańskim Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.

Do 2007 roku przebywał w Gdańsku. Kolejne 12 lat spędził w Lublinie, gdzie był syndykiem, przeorem (2012-2019), zajmował się także renowacją i remontami bazyliki dominikańskiej i klasztoru. Od września 2019 r. roku na Jamnej.

Na wniosek Wojewody Lubelskiego odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz ochrony kultury i dziedzictwa narodowego. Odznaczony także medalami: Prezydenta Miasta Lublin, 700-lecia Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego. Otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” od Marszałka Województwa Lubelskiego oraz złotą odznakę „Za opiekę nad zabytkami” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lubi skaliste góry i morze, Stawkę większą niż życie, książki Jacka Piekary (dla ciągłego mierzenia się z pytaniem: dlaczego wierzę?), degustować wyroby regionalnych browarów, pokazywać innym to co go zachwyca.

Prowadzi blog CANISDOMINI.

Życzenia imieninowe przyjmuje 2 września.