Zdjęcie Johna Eldredge'a

John Eldredge

urodzony 6 czerwca 1960 r. w Los Angeles – amerykański pisarz chrześcijański, doradca i wykładowca, studiował teatrologię i sztuki dramatyczne, założyciel i dyrektor Ransomed Heart Ministries (akt. Wild at Heart), organizacji pomagającej ludziom w „odzyskaniu serca” i życiu w pełni szczęścia.

Po studiach przez kilka lat prowadził własną firmę organizującą spektakle sceniczne.

W czasie poszukiwań duchowych badał różne ruchy religijne, między innymi New Age czy mistykę wschodu. Jednak największy wpływ wywarły na niego prace Francisa Schaeffera, , którego nazwał później największym filozofem XX wieku. Dzięki niemu poznał Chrystusa i dołączył do wspólnoty Kościoła.

Mieszka w Kolorado wraz z żoną i trzema synami, uwielbia naturę – wyprawy w góry, wspinaczkę, wędkarstwo i spływy kajakowe. Czyta dobrą poezję i słucha klasycznego rocka.

Jego książki pokazują uleczającą moc Bożej miłości. Uczą, jak pokochać siebie i zobaczyć w sobie skarby które złożył w nas Bóg. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazał się światowy bestseller Eldredge`a Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy (III wyd. w 2020 r.).

Jak żyć w pełni? Gdzie odnaleźć motywację? Gdzie jest źródło życia? Gdzie znaleźć uzdrowienie? – wykład Johna Eldredge`a