Zdjęcie Edwarda Sri'ego

Edward Sri

urodzony 21 grudnia 1968 roku – amerykański teolog katolicki, mówca, autor licznych książek oraz gospodarz programu Symbolon: The Catholic Faith Explained stacji EWTN.

Obronił doktorat na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. Pracuje jako adiunkt w Augustine Institute. Służy również jako profesor wizytujący w Benedictine College.

Wraz z Curtisem Martinem założył FOCUS – wspólnotę zrzeszającą katolickich studentów na uczelniach w USA. Jest profesorem teologii i Pisma Świętego w programie Master of Catechetics and Evangelization w Denver w Kolorado.

Edward Sri ma uprawnienia przewodnika po Rzymie oraz Ziemi Świętej. Regularnie pisze i mówi na temat Pisma Świętego, apologetyki i wiary katolickiej.

Obecnie mieszka z żoną Elizabeth i ich ośmiorgiem dziećmi w Littleton w amerykańskim stanie Kolorado.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się w polskim tłumaczeniu jego tytuły Kim jestem, by osądzać? Odpowiedź na relatywizm – logicznie i z miłością, W drodze z Maryją. Biblijna podróż z Nazaretu pod krzyż, Sztuka życia (oryg. The Art of Living: The Cardinal Virtues and the Freedom to Love) oraz napisana we współpracy z Curtisem Mitchem książka Ewangelia według św. Mateusza. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego.

Aktywny w mediach społecznościowych: Twitter, Instagram, Facebook. Ma swoją stronę.