Susan R. Pitchford

doktor socjologii, ukończyła Uniwersytet Waszyngtonu, należy do Trzeciego Zakonu anglikańskiego Towarzystwa Świętego Franciszka.

Prowadziła programy studiów zagranicznych między innymi w Zimbabwe, Republice Południowej Afryki, Irlandii i Włoszech. W badaniach koncentruje się na tym, jak podporządkowane i stygmatyzowane przez społeczeństwo grupy wykorzystują muzea i atrakcje turystyczne do opowiadania swoich historii oraz analizuje posługiwanie się takimi instytucjami dla podtrzymania tożsamości przez mniejszość.

Jako wykładowczyni i autorka książek skupia się przede wszystkim na kwestii ludzkiego cierpienia. Jej nieakademickie tytuły poruszają tematykę duchowości, łącząc elementy społecznej psychologii tożsamości i chrześcijańskiej tradycji kontemplacyjnej. Susan jest również stałym współpracownikiem czasopisma katolickiego Give Us This Day.

Wydawnictwo W drodze opublikowało polskie tłumaczenia dwóch tytułów autorki: Bóg w ciemnościach. Cierpienie i pragnienie w życiu duchowym oraz Święte patrzenie. Kontemplacja, która uzdrawia.

Mieszka z mężem w Seattle.