Milena Kindziuk

urodzona 15 maja 1970 r. – polska doktor nauk humanistycznych, medioznawca, dziennikarka, publicystka, autorka książek.

Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2013 roku obroniła pracę doktorską na UKSW w Warszawie pt. Wizerunek medialny ks. Jerzego Popiełuszki w polskiej prasie w latach 1980-1984.

Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki (2017 r.).

Nakładem wydawnictw Esprit i W drodze ukazała się jej praca Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II. Książka otrzymała nagrodę FENIKS 2021 w kategorii PUBLICYSTYKA RELIGIJNA. W uzasadnieniu czytamy:

Z entuzjazmem i zaangażowaniem godnym dziennikarza śledczego, autorka analizuje pochodzenie i dzieje rodziny Wojtyłów, losy rodziców Papieża Polaka. Z tej pracy zrodził się obraz rodziny silnej, a zarazem pokornej, która zawierzyła Bogu. Publikacja pozwala także lepiej zrozumieć postać samego Jana Pawła II, jego postawę duchową, sposób postrzegania spraw społecznych, przywiązanie do tradycji religijnej.

O matce Karola Wojtyły

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka w Katolickiej Agencji Informacyjnej i kilku czasopismach katolickich takich jak „Gość Niedzielny”, „Przegląd Katolicki” i „Księga Świętych”. W latach 2005-2011 była szefową warszawskiej edycji tygodnika „Niedziela”. Stale współpracuje z portalem wpolityce.pl oraz tygodnikiem „W sieci” i „W sieci historii”.

W swoich publikacjach chętnie zajmuje się biografiami Polaków, którzy zaważyli na współczesnej historii Kościoła. W swoim nowatorskim podejściu podkreśla m.in. rolę rodziców w kształtowaniu osobistości takich jak bł. ks. Jerzy Popiełuszko czy św. Jan Paweł II. Jest autorką dokumentacji filmu dokumentalnego „Sługa” w reżyserii Ewy Świecińskiej o 25 latach pontyfikatu Jana Pawła II.

O matce ks. Jerzego Popiełuszki