Jan Mela

urodzony 30 grudnia 1988 roku w Gdańsku – Jan „Jaś” Mela – podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny, tata trójki dzieci.

W wieku 13 lat stracił rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim zdobył Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan, przebiegł New York City Marathon i ukończył triathlon Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Porusza się na protezie nogi.

Przez 11 lat prowadził Fundację Poza Horyzonty, która pomogła wielu osobom po amputacjach. Od lat pokazuje, że mimo tragicznych doświadczeń można żyć pełnią życia i realizować swoje pasje oraz marzenia.

W wierze, choć wiele mówi się o niebie i życiu wiecznym, wciąż trzeba wracać do źródła: Jezusa Chrystusa, z zawodu cieśli, który został nauczycielem, gdy w Jerozolimie rządy sprawował Poncjusz Piłat. Jako wydawnictwo wciąż szukamy sposobów na opowiedzenie tej historii. Dlatego z przyjemnością pomogliśmy Telewizji Polsat w realizacji projektu, który będziemy kontynuować w formie książkowej

– powiedział Tomasz Grabowski OP o filmie dokumentalnym „Ostatnie dni Jezusa”, który jest zapisem spotkania Jana Meli z biblistą Łukaszem Popko OP w Jerozolimie.

W 2024 roku nakładem Wydawnictwa W drodze ukaże się książka Ostatnie dni Jezusa.

Jan Mela i Łukasz Popko OP w drodze przez Jerozolimę
Jan Mela i Łukasz Popko OP w drodze przez Jerozolimę