Zdjęcie Simchi Fisher

Simcha Fisher

urodzona w 1974 r. – amerykańska mówczyni, blogerka i niezależna autorka, żona i matka dziesięciorga dzieci.

Aktywnie publikuje w kilku amerykańskich magazynach (m.in. „The Catholic Weekly”, „America Magazine”, „Parable Magazine”), prowadzi blog SIMCHA FISHER I have to sit down. W latach 2018 i 2019 otrzymała nagrodę „Best Column” przyznawaną przez Catholic Press Association; w 2020 r. zajęła III miejsce.

Pochodzi z żydowskiej rodziny, która po długich poszukiwaniach konwertowała na katolicyzm. Jak napisała w tekście Next Year in Jerusalem:

Moi rodzice wychowywali się jako świeccy Żydzi i przeszli razem długi i dziwny exodus przez pustynię, aż w końcu przeszli na chrześcijaństwo – a potem, kiedy miałam około 4 lat, na katolicyzm.

Wygłasza przemówienia dla publiczności w całych Stanach Zjednoczonych. Razem z mężem Damienem nagrywają podcast Double Feature with the Fishers. Szczere, ironiczne poczucie humoru znajduje odbicie w jej aktywnościach w mediach społecznościowych – na Instagramie, Facebooku, Twitterze. I nekrologu własnego autorstwa.

Most Fridays, I just talk about food

– pisze w swoim bio, a jej konto na Instagramie potwierdza, że w piątki pisze tylko o jedzeniu.

Fisher koncentruje się na tematach związanych z życiem rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem NPR, oraz rozwojem wiary. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się jej książka Przewodnik dla grzeszników. Naturalne planowanie rodziny.

Mieszka z rodziną w New Hampshire.