Gregory Koukl

urodzony 10 czerwca 1950 roku – amerykański chrześcijański apologeta, gospodarz radiowego talk show, autor, mówca, założyciel i prezes organizacji Stand to Reason.

Ukończył z wyróżnieniem filozofię religii i etyki w Szkole Teologii Talbot oraz apologetykę chrześcijańską na Uniwersytecie Simona Greenleaf. Jest adiunktem apologetyki chrześcijańskiej na Biola University.

Choć początkowo uważał siebie za osobę zbyt inteligentną, by być chrześcijaninem, dojrzał do zmiany i poświęcił życie bronieniu wiary.

W 1993 roku założył wspomnianą Stand to Reason. Działalność organizacji jest skoncentrowana wokół założenia, że chrześcijański sposób postrzegania rzeczywistości ma rację bytu na rynku idei, jeśli tylko umie się go odpowiednio zrozumieć i przekazać.

Występuje jako gościnny mówca na kampusach szkół średnich i wyższych – dotychczas odwiedził prawie sto takich miejsc w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Od 27 lat w ramach Chrześcijaństwa wartego przemyślenia (Christianity worth thinking about) prowadzi program radiowy z otwartą linią telefoniczną dla słuchaczy. Wywiady z nim były emitowane przez CBN i BBC. Brał także udział w debatach radiowych i telewizyjnych, występując przeciwko znanym ateistom.

Greg Koukl jest nagradzanym autorem książek, w tym kilku bestsellerów. Wciąż na nowo próbuje przekazać swoją mądrość apologety, dając praktyczne porady i zachęcając, aby chrześcijanie nie bali się prób intelektualnego zrozumienia i bronienia wiary.

We wspólnej serii APOLOGETKA, którą wydają Wydawnictwo W drodze i Fundacja Prodoteo, ukazała się jego książka Taktyka. Plan gry, czyli jak rozmawiać o wierze chrześcijańskiej.

Z żoną Steese Koukl mieszka w pobliżu Hermosa Beach w Kaliforni.

How to Talk to People About Christianity