Zdjęcie Dawn Eden

Dawn Eden Goldstein

urodzona 3 września 1968 r. Nowym Jorku – urodziła się w rodzinie żydowskiej, amerykańska pisarka i dziennikarka, wcześniej była historykiem muzyki rockowej i głównym dziennikarzem w gazecie brukowej, po nawróceniu pisze pod pseudonimem Dawn Eden książki na tematy dotyczące wiary, seksualności i uzdrowienia duchowego.

Ukończyła studia na wydziale komunikacji, a później pracowała przez kilka lat jako dziennikarka, pisząc o muzyce rozrywkowej dla nowojorskich czasopism. Była także redaktorką „New York Post” i „Daily News”.

Dawniej agnostyczka, w wieku trzydziestu jeden lat nawróciła się na chrześcijaństwo, a w 2006 roku została przyjęta do Kościoła rzymskokatolickiego. Po nawróceniu całkowicie poświęciła się promowaniu życia w czystości.

Prowadzi wykłady i dyskusje na ten temat w różnych częściach świata. Jest także autorką książek, a jej blog „The Dawn Patrol” cieszy się znaczącą popularnością wśród internautów.

W 2010 roku obroniła tytuł magistra teologii, a sześć lat później została pierwszą kobietą w historii Uniwersytetu St. Mary of the Lake, która otrzymała stopień doktora w tej dziedzinie. Od września 2017 do maja 2019 pełniła funkcję asystenta profesora teologii dogmatycznej w Holy Apostles College and Seminary.

Jej bestseller Dreszcz czystości doczekał się jedenastu wydań i został przetłumaczony na język hiszpański, chiński i polski – nakładem Wydawnictwa W drodze.

Aktywna na Twitterze.