Dan DeMatte

katolicki mówca, rekolekcjonista i duszpasterz młodzieży, założyciel i dyrektor Kampusu Misyjnego Katolickiej Misji w Damaszku, siedziby Katolickiego Obozu Młodzieżowego, gdzie wcześniej służył jako dyrektor ds. Ewangelizacji.

Licencjat z teologii i filozofii uzyskał na Ohio Dominican University. W 2015 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Pontifical College Josephinum.

W latach 2005-2011 DeMatte założył i był dyrektorem programowym Jesus Jams, comiesięcznego wydarzenia dla uczniów szkół średnich, na którym spotykało się nawet po 500 osób.

DeMatte był jedną z gwiazd reality show A&E God or the Girl, występował w EWTN, The Today Show, Larry King Live i The View. Jest współprowadzącym Encounter w radiu EWTN. Jego książka Holiness Revolution jest częścią programu Dynamic Catholic Matthew Kelly’ego.

Wraz z żoną napisał Three Secrets to Holiness in Marriage: A 33-Day Self-Guided Retreat for Catholic Couples (2018), która po polsku ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze pt. Trzy sekrety. Rekolekcje dla małżeństw.

Dan i Amber DeMatte są małżeństwem z kilkunastoletnim stażem. Mieszkają z czworgiem dzieci w Columbus w stanie Ohio.