Ta książka z serii „Psychologia i wiara” pomaga zmieniać destrukcyjne nawyki i budować zdrowe relacje. Książka cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników i mediów. Poniżej prezentujemy wybrane wzmianki medialne na jej temat.
Magazyn do czytania „KSIĄŻKI”, 1 sierpnia 2024 r., Relacje na detoksie:
Książka pomaga zmieniać szkodliwe nawyki i budować zdrowe relacje. Warto zastosować zawarte w niej wskazówki, by przekonać się, że pozytywna zmiana jest możliwa nawet relacjach, które stanowią największe wyzwanie.
tygodnik „Idziemy” (nr 36/2024) oraz idziemy.pl, Zdrowe relacje:
„Jesteś zmęczona trudnościami w kontaktach z innymi? Zapewniam cię, że można się oduczyć złych nawyków, które niszczą twoje relacje, a zamiast tego zacząć reagować w sposób wzmacniający więzi” – pisze dr Laurel Shaler we wprowadzeniu do książki „Relacje na detoksie”. Jest to poradnik budowania, a raczej odbudowywania bliskich więzi, które ucierpiały na skutek braku pewności siebie, rozczarowań, poczucia urazy, winy, braku odpowiedniej komunikacji czy lęku. Autorka porusza także kwestie poczucia własnej wartości i samooceny, krzywdy i tendencji do obwiniania siebie i innych, poczucia zazdrości i zawiści, doświadczenia lęku, skłonności do obwiniania, a także trudności w pogodzeniu się z własną trudną przeszłością. „Każdy rozdział odnosi się do konkretnego problemu, który ogranicza naszą zdolność do cieszenia się zdrowymi relacjami” – pisze psychoterapeutka, autorka artykułów naukowych i książek poradnikowych, wykładowca uniwersytetu protestanckiego (chrześcijan ewangelikalnych).
radiopoznan.fm, Nowości W Drodze – sierpień 2024:
Czy nasze relacje z innymi są takie, o jakich marzymy? Nie zawsze. Pomimo najlepszych intencji wszyscy mamy słabe punkty, złe nawyki, wspomnienia z przeszłości, które negatywnie wpływają na naszą teraźniejszość. Pora poddać relacje – i myślenie o nich – detoksowi. Pora zmienić swoje szkodliwe nawyki. Stawką są silne i wspierające więzi, empatyczna i zdrowa komunikacja, a także wyzbycie się obciążających oczekiwań i destrukcyjnych przekonań. Warto zastosować wskazówki zawarte w tej książce, aby przekonać się, że pozytywna zmiana jest możliwa, nawet w tych relacjach, które stanowią największe wyzwanie (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: radiopoznan.fm.
zdrowie.pl, Nowości W Drodze – sierpień 2024:
Sierpniowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W Drodze to trzy tytuły: „Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu” Matta Fradda, z serii „Psychologia i wiara” – „Relacje na detoksie. Jak zmienić szkodliwe nawyki” Laurel Shaler oraz z serii „Pszenica i Kąkol” – „Egzorcyzmy. Historia, doktryna i praktyka” ks. prof. Mariusza Rosika.
przewodnik-katolicki.pl, Książka „Relacje na detoksie. Jak zmienić szkodliwe nawyki”:
Pora zmienić swoje szkodliwe nawyki. Stawką są silne i wspierające więzi, empatyczna i zdrowa komunikacja, a także wyzbycie się obciążających oczekiwań i destrukcyjnych przekonań.
Czy nasze relacje z innymi są takie, o jakich marzymy? Nie zawsze. Pomimo najlepszych intencji wszyscy mamy słabe punkty, złe nawyki, wspomnienia z przeszłości, które negatywnie wpływają na naszą teraźniejszość. Pora poddać relacje – i myślenie o nich – detoksowi. Pora zmienić swoje szkodliwe nawyki. Stawką są silne i wspierające więzi, empatyczna i zdrowa komunikacja, a także wyzbycie się obciążających oczekiwań i destrukcyjnych przekonań (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.
dorzeczy.pl, Nowości W drodze – sierpień 2024 r.:
Sierpniowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze to trzy tytuły: „Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu” Matta Fradda, z serii „Psychologia i wiara” – „Relacje na detoksie. Jak zmienić szkodliwe nawyki” Laurel Shaler oraz z serii „Pszenica i Kąkol” – „Egzorcyzmy. Historia, doktryna i praktyka” ks. prof. Mariusza Rosika (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: dorzeczy.pl.
info.dominikanie.pl, Nowości W drodze – sierpień 2024 r.:
(…) Autorka porusza kwestie: poczucia własnej wartości i samooceny, krzywdy i tendencji do obwiniania siebie i innych, poczucia zazdrości i zawiści, doświadczenia lęku, skłonności do obwiniania, a także trudności w pogodzeniu się z własną trudną przeszłością.
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: info.dominikanie.pl.
gosc.pl, Laurel Shaler – „Relacje na detoksie. Jak zmienić szkodliwe nawyki”:
Czy nasze relacje z innymi są takie, o jakich marzymy? Nie zawsze. Pomimo najlepszych intencji wszyscy mamy słabe punkty, złe nawyki, wspomnienia z przeszłości, które negatywnie wpływają na naszą teraźniejszość. Pora poddać relacje – i myślenie o nich – detoksowi. Pora zmienić swoje szkodliwe nawyki. Stawką są silne i wspierające więzi, empatyczna i zdrowa komunikacja, a także wyzbycie się obciążających oczekiwań i destrukcyjnych przekonań. Warto zastosować wskazówki zawarte w tej książce, aby przekonać się, że pozytywna zmiana jest możliwa, nawet w tych relacjach, które stanowią największe wyzwanie (…).
Pełna treść dostępna jest na stronie: gosc.pl.
Aleteia.pl, Te trzy słowa to klucze do duchowości św. Tereski od Dzieciątka Jezus:
W książce „Zaufać miłości. Codzienność z Teresą z Lisieux” o. Popławski tłumaczy fenomen duchowości Małej Tereski tak przystępnie, jak tylko się da.
W momencie, gdy zmagamy się ze skutkami tragicznej powodzi, potrzebujemy też duchowego ukojenia. Nie ma lepszej osoby, który może nam w tym pomóc, niż św. Tereska od Dzieciątka Jezus.
Publikujemy fragment książki „Zaufać miłości. Codzienność z Teresą z Lisieux”.
Słowa klucze
Istnieją słowa klucze, które są streszczeniem czyjejś doktryny, a jednocześnie pozwalają doświadczyć przestrzeni, w której żyjemy. Wnikając w ich treść, widzimy, jak święci „zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Boga” (Ef 3,18–19). O takich słowach kluczach związanych ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza chciałbym teraz napisać. Te słowa to: zdanie się, mała droga i duchowe dziecięctwo (…).
Obszerniejszy fragment tekstu dostępny jest na stronie: Aleteia.pl.
Oceń