Każdy z nas pragnie być szczęśliwy. Tylko, gdzie szukać prawdziwych źródeł szczęścia? Książka Matta Fradda zawiera gotowe recepty na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu. Poniżej prezentujemy wybrane wzmianki medialne na temat publikacji.
Magazyn do czytania „KSIĄŻKI”, 1 sierpnia 2024 r., Jak być szczęśliwym:
Matt Fradd ukazuje Tomaszowa receptę na życie spełnione, która obejmuje między innymi odprężające kąpiele, wzrastanie w cnotach, dyscyplinę uczuć i wiele innych atrakcji.
radiopoznan.fm, Nowości W Drodze – sierpień 2024:
(…) Św. Tomasz z Akwinu posłużył się m.in. 7 grzechami głównymi, aby wyjaśnić, co unieszczęśliwia człowieka. Pozostawił przy tym gotowe podpowiedzi, jak żyć. Pysze przeciwstawił – modlitwę mającą na celu wzrastanie w pokorze, chciwości – mądre zarządzanie tym, co otrzymaliśmy w darze i hojność, nieczystości – post i czynienie dobra, zazdrości – próbę pomyślenia o innych jak o przyjaciołach, którym Bóg również błogosławi, obżarstwu – umiarkowanie, gniewowi – wdzięczność, i wreszcie lenistwu – radość.
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: radiopoznan.fm.
zdrowie.pl, Nowości W Drodze – sierpień 2024:
Sierpniowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W Drodze to trzy tytuły: „Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu” Matta Fradda, z serii „Psychologia i wiara” – „Relacje na detoksie. Jak zmienić szkodliwe nawyki” Laurel Shaler oraz z serii „Pszenica i Kąkol” – „Egzorcyzmy. Historia, doktryna i praktyka” ks. prof. Mariusza Rosika.
przewodnik-katolicki.pl, Książka „Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu”:
Podążanie ścieżką siedmiu grzechów głównych odbiera człowiekowi rozsądek i jest drogą w przeciwnym kierunku niż szczęście, które można osiągnąć dzięki życiu cnotami.
Aby się dowiedzieć, co czyni nas szczęśliwymi, musimy ustalić, po co w ogóle żyjemy. Temat ten podejmuje Matt Fradd, klarownie wykładając myśl Akwinaty. Pokazuje jej związek z problemami trapiącymi współczesnego człowieka, który pyta o Boga, o szczęście i o to, jak zrzucić ciężar przygnębienia w czasach, gdy coraz mniej popularna jest ścieżka wiary i cnót (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: przewodnik-katolicki.pl.
dorzeczy.pl, Nowości W drodze – sierpień 2024 r.:
Sierpniowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze to trzy tytuły: „Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu” Matta Fradda, z serii „Psychologia i wiara” – „Relacje na detoksie. Jak zmienić szkodliwe nawyki” Laurel Shaler oraz z serii „Pszenica i Kąkol” – „Egzorcyzmy. Historia, doktryna i praktyka” ks. prof. Mariusza Rosika (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: dorzeczy.pl.
info.dominikanie.pl, Nowości W drodze – sierpień 2024 r.:
Aby się dowiedzieć, co czyni nas szczęśliwymi, musimy ustalić, po co w ogóle żyjemy. Temat ten podejmuje Matt Fradd, klarownie wykładając myśl Akwinaty. Pokazuje jej związek z problemami trapiącymi współczesnego człowieka, który pyta o Boga, o szczęście i o to, jak zrzucić ciężar przygnębienia w czasach, gdy coraz mniej popularna jest ścieżka wiary i cnót (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna jest na stronie: info.dominikanie.pl.
tygodnik „Idziemy” (nr 37/2024), idziemy.pl, Źródła szczęścia:
Aby się dowiedzieć, co czyni nas szczęśliwymi, musimy ustalić, po co w ogóle żyjemy.
Temat ten podejmuje Matt Fradd, klarownie wykładając myśl św. Tomasza z Akwinu. Pokazuje jej związek z problemami trapiącymi współczesnego człowieka, który pyta o Boga, o szczęście i o to, jak zrzucić ciężar przygnębienia w czasach, gdy coraz mniej popularna jest ścieżka wiary i cnót.
„Podążanie ścieżką siedmiu grzechów głównych odbiera człowiekowi rozsądek i jest drogą w przeciwnym kierunku niż szczęście, które można osiągnąć dzięki życiu cnotami. To właśnie one służą za tamę dla rzeki emocji, kontrolując jej bieg i poziom. To one są dobrym przewodnikiem po zmiennym (a jednak u rdzenia tym samym) świecie i ludzkich potrzebach” – pisze Fradd. „Wiemy już, gdzie św. Tomasz upatruje ostatecznego źródła szczęścia” – wskazuje w końcowym rozdziale. I nie jest to bogactwo, ani przyjemności, ani zaszczyty, ani sława.
radionadzieja.pl, Jak być szczęśliwym?:
Aby się dowiedzieć, co czyni nas szczęśliwymi, musimy ustalić, po co w ogóle żyjemy. Temat ten podejmuje Matt Fradd, klarownie wykładając myśl Akwinaty. Pokazuje jej związek z problemami trapiącymi współczesnego człowieka, który pyta o Boga, o szczęście i o to, jak zrzucić ciężar przygnębienia w czasach, gdy coraz mniej popularna jest ścieżka wiary i cnót.
Podążanie ścieżką siedmiu grzechów głównych odbiera człowiekowi rozsądek i jest drogą w przeciwnym kierunku niż szczęście, które można osiągnąć dzięki życiu cnotami. To właśnie one „służą za tamę dla rzeki emocji, kontrolując jej bieg i poziom”. To one są dobrym przewodnikiem po zmiennym (a jednak u rdzenia tym samym) świecie i ludzkich potrzebach – napisał Matt Fradd w książce “Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu” (Wydawnictwo W Drodze).
miesięcznik „W drodze” (nr 09/2024) oraz wdrodze.pl, W poszukiwaniu źródeł szczęścia, Magdalena Kaniewska:
Czy władza daje szczęście? Czy ziemskie przyjemności mogą dać prawdziwe szczęście? Kiedy przyjemność przechodzi w uzależnienie? Czy przedmioty dają szczęście? Czy pieniądze dają szczęście? Czy uznanie daje szczęście? To tylko wybrane pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w książce Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu.
Matt Fradd wyjaśnia w niej, jak Święty Tomasz z Akwinu, dominikanin, doktor Kościoła, jeden z najsłynniejszych teologów mający wgląd w sprawy serca i umysłu, wyobrażał sobie szczęście i drogę do niego. Jego rozważania, które dziś zaliczylibyśmy do dziedziny psychologii, dalece wyprzedzały ówczesną epokę i choć spisane zostały w okresie średniowiecza, nie straciły nic na aktualności.
Akwinata na przykładzie siedmiu grzechów głównych umiał wyjaśnić, co (choć pozornie mogłoby się zdawać, że jest inaczej) nas unieszczęśliwia, pozostawiając jednocześnie remedium. Pysze przeciwstawił modlitwę mającą na celu wzrastanie w pokorze, chciwości – mądre zarządzanie tym, co otrzymaliśmy w darze, i hojność, nieczystości – post i czynienie dobra, zazdrości – próbę pomyślenia o innych jak o przyjaciołach, którym Bóg również błogosławi, obżarstwu – umiarkowanie, gniewowi – wdzięczność i wreszcie lenistwu – radość.
Jak być szczęśliwym. Recepta na spełnione życie według św. Tomasza z Akwinu motywuje, aby przystanąć w pędzie życia i spróbować poszukać odpowiedzi na fundamentalne pytania: Po co żyję? Gdzie szukam szczęścia? Czego najbardziej pragnę? Co nie uszczęśliwia? Co robić, kiedy się cierpi? Skąd się bierze smutek i jak możemy sobie z nim poradzić?
Nie ma jednej recepty na szczęście, ale Święty Tomasz znał się na tym, jak żyć. Warto więc zaczerpnąć z jego studni mądrości.
„Przewodnik Katolicki”, nr 35/2024, Przepis na życie:
Aby się dowiedzieć, co czyni nas szczęśliwymi, musimy ustalić, po co w ogóle żyjemy. Temat ten podejmuje Matt Fradd, klarownie wykładając myśl św. Tomasza z Akwinu. Pokazuje jej związek z problemami trapiącymi współczesnego człowieka, który pyta o Boga, o szczęście i o to, jak zrzucić ciężar przygnębienia w czasach, gdy coraz mniej popularna jest ścieżka wiary i cnót. „Podążanie ścieżką siedmiu grzechów głównych odbiera człowiekowi rozsądek i jest drogą w przeciwnym kierunku niż szczęście, które można osiągnąć dzięki życiu cnotami. To one są dobrym przewodnikiem po zmiennym ( a jednak u rdzenia tym samym) świecie i ludzkich potrzebach – czytamy w książce. Akwinata posłużył się min. 7 grzechami głównymi, aby wyjaśnić, co unieszczęśliwia człowieka. Pozostawił przy tym gotowe podpowiedzi, jak żyć. Pysze przeciwstawił – modlitwę, mającą na celu wzrastanie w pokorze, chciwości – mądre zarządzanie tym, co otrzymaliśmy w darze i hojność, nieczystości – post i czynienie dobra, zazdrości – próbę pomyślenia o innych jako przyjaciołach, którym Bóg również błogosławi, obżarstwu – umiarkowanie, gniewowi – wdzięczność, i wreszcie lenistwu – radość.
Oceń