Książka, która może zainspirować, jak rozmawiać nie tylko z Bogiem, ale i z innymi ludźmi cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników i mediów. Poniżej prezentujemy wybrane zmianki medialne, które ukazały się na temat publikacji „Pytanie Boga”.
niezawodnanadzieja.blog.deon.pl, Pytanie Boga, Magdalena Urbańska:
Zaskoczyła mnie ta lektura swoją lekkością przekazu, z którego płynie głębokie spojrzenie nie tylko na rozmowy bohaterów biblijnych, ale również na życie każdego z nas. Humor i dystans autorów, a jednocześnie głębokie i nieinfantylne wejście w przesłanie Pisma Świętego.
Pytanie Boga to rozmowa dwóch dominikanów. Kardynał Timothy Radcliffe z Oksfordu i biblista Łukasz Popko z Jerozolimy rozmawiają w taki sposób, iż miałam poczucie, że siedzę z boku z kubeczkiem kawy i przysłuchuję się dwóm przyjaciołom. Czasem się uzupełniali, niekiedy droczyli ze sobą, innym razem stawiali tezy wzbudzające zadziwienie współrozmówcy. Wszystkie te rozmowy kręciły się wokół tego, jak Bóg rozmawia z ludźmi (…).
Pełna treść recenzji dostępna jest na stronie: niezawodnanadzieja.blog.deon.pl.
info.dominikanie.pl, Nowości W drodze – luty 2025 r., Pytanie Boga:
Dwaj dominikanie: kardynał Timothy Radcliffe z Oksfordu i biblista Łukasz Popko z Jerozolimy rozmawiają o tym, jak Bóg rozmawia z ludźmi. Wybrane fragmenty Pisma Świętego zostały przełożone z języków oryginalnych przez ojca Łukasza.
Książka zawiera osiemnaście rozdziałów dotyczących biblijnych rozmów z Bogiem. Choć napisana jest lekkim stylem, nie jest oderwana od problemów świata współczesnego. Dialogi biblijne, i te udane i te nieudane, poważne i żartobliwe, pokazują czytelnikowi, jakim rozmówcą jest Bóg.
Obszerniejszy fragment informacji prasowej dostępny jest na stronie: info.dominikanie.pl.
radionadzieja.pl, Lutowe nowości Wydawnictwa W drodze z patronatem Radia Nadzieja:
Lutowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze to aż sześć tytułów, z czego trzy pierwsze autorstwa dominikanów: „Pytanie Boga” Ł. Popko OP i T. Radcliffe’a OP, „Nie wszystkie okruchy całości” T. Golonki OP, „Niezłomni i złamani. Polscy dominikanie a bezpieka 1945–1989” J. Puciłowskiego OP oraz „Dlaczego? Biblijne podstawy katolicyzmu” ks. prof. M. Rosika, „iPray Wielki Post” G. Boronata oraz „Medycyna alternatywna. (Nie)bezpieczna alternatywa?” A. Panasiuk (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna na stronie: radionadzieja.pl.
przewodnik-katolicki.pl, Książka „Pytanie Boga”:
Dzięki lekturze czytelnik może zainspirować się, jak rozmawiać nie tylko z Bogiem, ale i z innymi ludźmi.
Dwaj dominikanie: kardynał Timothy Radcliffe z Oksfordu i biblista Łukasz Popko z Jerozolimy rozmawiają o tym, jak Bóg rozmawia z ludźmi (…).
Pełna treść informacji prasowej dostępna na stronie: przewodnik-katolicki.pl.
ekai.pl, Kard. Radcliffe: Kościół potrzebuje wielkiej odnowy zaufania:
O. Stanisław Tasiemski (KAI): Ojcze Kardynale, chciałbym najpierw zapytać o powód, dlaczego wraz z o. Łukaszem Popką, napisałeś książkę „Pytanie Boga”. Dlaczego ważna jest lektura Pisma Świętego? W jaki sposób możemy usłyszeć głos Boga czytając Biblię, jak słowo Boga wpływa na nasze życie?
Kard. Timothy Radcliffe OP: Dla nas Słowo Boże jest słowem życia i zawsze czytając Biblię, jestem wezwany do pogłębienia życia w Bogu: nie jest to tylko informacja. Wraz z o. Łukaszem napisaliśmy tę książkę, ponieważ radowaliśmy się razem. Umiłowaliśmy Słowo Boże i zobaczyliśmy, że jest ono życiodajne i mamy nadzieję, że będziemy mogli dzielić się tą radością, jakiej doświadczyliśmy z innymi ludźmi (…).
Pełna treść wywiadu dostępna jest na stronie: ekai.pl.
60plus.pl, Lutowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze – 6 tytułów:
Lutowe nowości dominikańskiego Wydawnictwa W drodze to aż sześć tytułów, z czego trzy pierwsze autorstwa dominikanów: „Pytanie Boga” Ł. Popko OP i T. Radcliffe’a OP, „Nie wszystkie okruchy całości” T. Golonki OP, „Niezłomni i złamani. Polscy dominikanie a bezpieka 1945–1989” J. Puciłowskiego OP oraz „Dlaczego? Biblijne podstawy katolicyzmu” ks. prof. M. Rosika, „iPray Wielki Post” G. Boronata oraz „Medycyna alternatywna. (Nie)bezpieczna alternatywa?” A. Panasiuk (…).
Pełna treść dostępna jest na stronie: 60plus.pl.
dorzeczy.pl, Nowości W drodze – luty 2025 r., Pytanie Boga, Łukasz Popko OP, Timothy Radcliffe OP:
(…) Dwaj dominikanie: kardynał Timothy Radcliffe z Oksfordu i biblista Łukasz Popko z Jerozolimy rozmawiają o tym, jak Bóg rozmawia z ludźmi. Wybrane fragmenty Pisma Świętego zostały przełożone z języków oryginalnych przez ojca Łukasza.
Książka zawiera osiemnaście rozdziałów dotyczących biblijnych rozmów z Bogiem. Choć napisana jest lekkim stylem, nie jest oderwana od problemów świata współczesnego. Dialogi biblijne, i te udane i te nieudane, poważne i żartobliwe, pokazują czytelnikowi, jakim rozmówcą jest Bóg (…).
Pełna treść dostępna jest na stronie: dorzeczy.pl.
doxa.fm, Książka pt. „Pytanie Boga”:
Kolejną nowością Wydawnictwa W drodze jest książka pt. „Pytanie Boga” autorstwa kardynała Timothy’ego Radcliffea z Oksfordu oraz biblisty Łukasza Popko z Jerozolimy.
Publikacja stanowi dyskusję mężczyzn na temat tego, w jaki sposób Bóg rozmawia z ludźmi. Starają się oni znaleźć odpowiedzi na pytania, które są żywotne oraz jak najbardziej aktualne także i dzisiaj. Każdy człowiek potrafi je uchwycić jako decydujące dla swojego życia.
Książka zawiera rozdziały poświęcone biblijnym rozmowom z Bogiem. Choć napisana jest lekkim stylem, nadal adekwatna jest do problemów współczesnego świata. Biblijne dialogi pokazują czytelnikowi, jakim rozmówcą jest Bóg. Każdemu rozdziałowi towarzyszy jedno z dzieł sztuki, które z pewnością pomoże czytelnikowi w interpretacji całości treści.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią publikacji a także odwiedzenia strony: www.wdrodze.pl.
Radio Doxa objęło książkę patronatem medialnym.
tygodnik „Idziemy” (nr 08/2025) oraz idziemy.pl, Zadawane przez Boga i Bogu:
Dwaj dominikanie: kardynał Timothy Radcliffe z Oksfordu i biblista Łukasz Popko z Jerozolimy toczą rozmowy na temat wybranych fragmentów Pisma Świętego przełożonych z języków oryginalnych przez ojca Łukasza.
Książka zawiera 18 rozdziałów dotyczących biblijnych rozmów z Bogiem. Choć napisano ją lekkim stylem, nie jest oderwana od problemów świata współczesnego. Dialogi biblijne, i te udane, i te nieudane, poważne i żartobliwe, pokazują czytelnikowi, jakim rozmówcą jest Bóg. Każdemu rozdziałowi towarzyszy dzieło sztuki pomagające w interpretacji treści. Autorzy przysłuchują się dramatycznej pierwszej rozmowie w Edenie po grzechu pierworodnym: „Gdzie jesteś?”, potem rozmowie z mordercą Kainem: „Gdzie Abel, twój brat?”. Życie Jezusa zaczyna się od rozmowy Gabriela i Maryi, a Jego nauczanie również dokonuje się poprzez rozmowy: z uczniami, z saduceuszami czy z Piłatem.
onet.pl, Kard. Timothy Radcliffe OP w Polsce:
Kard. Timothy Radcliffe OP, były generał zakonu dominikanów, niedawno mianowany przez papieża Franciszka kardynałem, pod koniec lutego będzie gościł w Polsce. Weźmie udział w spotkaniach autorskich wokół książki „Pytania Boga” a także, wraz z kard. Grzegorzem Rysiem, poprowadzi rekolekcje dla biskupów i prezbiterów na temat posługi i wzajemnych relacji w Kościele.
Rekolekcje, które poprowadzi kard. Timothy Raddcliffe i kard. Grzegorz Ryś odbywać się będą od 24 do 26 lutego w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Do udziału zaproszeni są biskupi i prezbiterzy. Rekolekcje będą okazją do wspólnego słuchania Słowa Bożego i w jego świetle – refleksji o posłudze w Kościele, o wzajemnych relacjach między biskupami i księżmi. „Wszystko to w świetle konkretnych wskazań Listu do Tytusa: o ustanawianiu prezbiterów, o pasterskim zarządzaniu i należytym załatwianiu spraw, o pożądanych cechach biskupów i prezbiterów, o ich obowiązkach, o trwaniu w zdrowej nauce i prawości w czasach zamętu, o umiejętnym udzielaniu upomnień, o przekonywaniu opornych.” – czytamy na stronie Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.
Kard. Timothy Radcliffe weźmie też udział w dwóch spotkaniach autorskich wokół książki „Pytanie Boga”, którą napisał razem z o. Łukaszem Popko OP, profesorem Starego Testamentu w École Biblique et Archéologique w Jerozolimie. Książka to próba odpowiedzi na pytanie, jakim rozmówcą jest Bóg. Autorzy w 18 rozdziałach przedstawiają biblijne dialogi Boga z ludźmi – udane i nieudane, poważne i żartobliwe. Przedmowę do książki napisał Papież Franciszek.
„Polska Metropolia Warszawska”, 28 lutego 2025 r., Jak rozmawiać się z Bogiem?:
Kard. Timothy Radcliffe i biblista Łukasz Popko toczą rozmowy wokół wybranych fragmentów Pisma Świętego Święte, przełożonych z języków oryginalnych przez ojca Łukasza. Pytają Boga i o Boga. Timothy Radcliffe OP, Łukasz Popko OP.
gosc.pl, Pytanie Boga, ks. Rafał Bogacki:
„Bóg równie często pyta, jak jest pytany”. Dominikanie w przyjacielskiej rozmowie o 18 biblijnych pytaniach.
Gdzie jest Abel, twój brat? Jakie jest twoje imię? Jak Ty, będąc Żydem, u mnie pić prosisz, będącej kobietą samarytańską?
To tylko trzy z osiemnastu biblijnych pytań, nad którymi zatrzymują się dominikanie. Przekonani, że „Bóg na kartach Biblii równie często pyta, jak jest pytany”, dostarczają zapisu przyjacielskiej, prowadzonej na odległość rozmowy. Głębokiej, pełnej trafnych spostrzeżeń, zwracającej uwagę na szczegóły. Zatrzymują się nie tylko na dosłownym brzmieniu tekstu, ale także na tym, co w nim nieobecne. Unikają przy tym specjalistycznych wycieczek. „Będziemy się borykać z niektórymi pytaniami stawianymi przez Boga człowiekowi, nie po to, by rozwiązywać zagadki intelektualne, lecz raczej w nadziei, że otworzą nas na głębsze spotkanie z Panem i nauczą nas sztuki przyjaźni, która często prowadzi do przebywania ze sobą w pełnej szczęścia ciszy” – piszą w prologu.
Pełna treść dostępna jest na stronie: gosc.pl.
gosc.pl, Timothy Radcliffe OP, Łukasz Popko OP – „Pytanie Boga”:
Dwaj dominikanie: kardynał Timothy Radcliffe z Oksfordu i biblista Łukasz Popko z Jerozolimy rozmawiają o tym, jak Bóg rozmawia z ludźmi. Wybrane fragmenty Pisma Świętego zostały przełożone z języków oryginalnych przez ojca Łukasza (…).
Książka zawiera osiemnaście rozdziałów dotyczących biblijnych rozmów z Bogiem. Choć napisana jest lekkim stylem, nie jest oderwana od problemów świata współczesnego. Dialogi biblijne, i te udane i te nieudane, poważne i żartobliwe, pokazują czytelnikowi, jakim rozmówcą jest Bóg. Każdemu rozdziałowi towarzyszy dzieło sztuki, które pomaga w interpretacji treści (…).
Pełna treść dostępna jest na stronie: gosc.pl.
Oceń