Zdjęcie Jarosława Głodka OP

Jarosław Głodek OP

urodzony w 1965 r. w Poznaniu – dominikanin, duszpasterz, doktor politologii, absolwent filozofii na Catholic University of America, socjusz prowincjała, radny Prowincji.

Do zakonu dominikanów wstąpił w 1985 roku, a święcenia kapłańskie otrzymał w 1992 r. 

Po powrocie z USA był m.in. wiceprezesem Katolickiej Agencji Informacyjnej, socjuszem ówczesnego prowincjała Macieja Zięby OP, dyrektorem Wydawnictwa W drodze (2000-2008), które wyciągnął z długów.

Jestem taki humanistyczno-techniczny, specjalista od szukania rozwiązań. W każdym razie wykształcenia w tym kierunku nie mam, bo przed nowicjatem skończyłem technikum mechaniczne na poznańskim Dębcu.

mówił w rozmowie z Marią Bielicką dla poznańskiej „Gazety Wyborczej”.

Kiedy mieszkał w poznańskim klasztorze prowadził słynne msze o 21, które przyciągały tłumy. Był także duszpasterzem „Rabinatu” – grupy mężczyzn, spotykających się, żeby rozmawiać o Piśmie Świętym, życiu i polityce.  

Uroczyste ustanowienie nowego domu Polskiej Prowincji Dominikanów w St. Marys (Sydney, Australia), którym przewodniczył delegat prowincjała Polskiej Prowincji Jarosław Głodek OP (2019.01.04)

Autor licznych artykułów i książek m.in.: Nagie forum. Religia w amerykańskiej przestrzeni publicznej według Richarda Johna Neuhausa, Dominikanie o siedmiu grzechach głównych, Dominikanie o ośmiu błogosławieństwach. 

Lubi jazdę na nartach, tenisa i sztukę współczesną.

Mieszka w Warszawie na Freta. Jest kronikarzem klasztoru. 

Życzenia imieninowe przyjmuje 21 stycznia.

Rekolekcje wielkopostne „Lekcje wieczernika” głosili Paweł Kozacki OP i Jarosław Głodek OP