MIESIECZNIK_02 Czytaj
grudniowy
miesięcznik
„W drodze”!
KUP
W drodze 2021, nr 12

W drodze 2021, nr 12

0 opinie
|
Wyczyść

Ostatni w tym roku numer miesięcznika „W drodze”, a w nim aż 160 stron do czytania!

Rozmowa w drodze

Skoro Boże Narodzenie, to trzeba sobie jasno powiedzieć: nie byłoby świąt, kolęd, Boga wśród nas, gdyby nie jedno zdecydowane „TAK”. To Ona, skromna, prosta nastolatka z Nazaretu zmieniła bieg tego świata. Na propozycję Boga nie kręciła nosem, nie wymigiwała się, nie mówiła, że musi to przedyskutować z rodzicami, a najlepiej z Józefem… Odważnie stawiła czoło tej zaskakującej sytuacji.

Niewiele przeczytamy o Maryi w Piśmie Świętym, ale, jak mówi Barbara Strzałkowska w rozmowie z Dominikiem Jarczewskim OP, to nie znaczy, że nic o niej nie wiemy.

Byłem przybyszem i…

Zostańmy przy Świętej Rodzinie – to o Maryi, Józefie i Jezusie Pius XII w 1952 roku (!) powiedział, że są „ostoją dla wszystkich emigrantów w każdym czasie i miejscu”. Przenieśmy się więc na polsko-białoruską granicę i przeczytajmy, co o sytuacji uchodźców, o pomocy dla nich i o stanowisku Kościoła w tej sprawie mówi bp Krzysztof Zadarko w rozmowie z Romanem Bieleckim OP. Okiem socjologa na kryzys na granicy patrzy Rafał Cekiera w tekście Wyzwanie pustego miejsca.

Codzienna odwaga

I znów spojrzenie na Maryję – musiała być bardzo odważna skoro zdecydowała się zostać matką Boga. Nie wszyscy jesteśmy odważni. Dlaczego? Czy paraliżuje nas strach? Wygoda? O odwadze, brawurze i tchórzostwie pisze siostra prof. Barbara Chyrowicz SSpS. O byciu odważnym, dzielnym i mężnym rozmawiają też siostra Małgorzata Chmielewska i Dorota Ronge-Juszczyk oraz psychoterapeutka Aleksandra Sommerfeld i Katarzyna Kolska.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dla młodych czytelników stan wojenny to daleka przeszłość, dla nieco starszych – historia, której doświadczali. 13 grudnia mija czterdzieści lat od jego wprowadzenia w Polsce. Jak wyglądała wówczas codzienność zwykłego śmiertelnika i jak nieodwracalnie zmienił on losy niektórych ludzi – o tym w reportażu Stanisław Zasada.

Koniec roku

Jak co roku przygotowaliśmy podsumowania: o Kościele 2021 – ks. Artur Stopka, autorski przegląd filmowy – Wiesław Kot, a książki warte przeczytania polecają Anna Król i Paulina Wilk.

Jak co miesiąc…

…komentarze do niedzielnych czytań i wyśmienite felietony. Wojciech Surówka OP odpowiada, czy można wierzyć snom, a Michał Wilk – co to jest Septuaginta.

Nie czekaj i #CzytajWdrodze!

    Ładowanie...