EBOOK_SIEDEM_GRZECHÓW SPRAWDŹ MISTRZ_ECKHART_POJEDYNCZE_TOMY Tylko do końca maja: każdy tom „Dzieł wszystkich” Mistrza Eckharta -15%! KUP MISTRZ_ECKHART_PAKIET Tylko do końca maja!
Kup pakiet
„Dzieł wszystkich” Mistrza Eckharta
skorzystaj z darmowej wysyłki*
KUP * ORLEN Paczka; Kurier Pocztex 48; Kurier DPD; InPost Paczkomaty
SPOTKANIE George Weigel w Polsce!
Zapraszamy na spotkania
do Warszawy, Poznania
i Krakowa
ZOBACZ

WYDAWNICTWO W DRODZE - książki i miesięcznik dla szukających drogi

W drodze 2024, nr 05

W drodze 2024, nr 05

(0,00),    recenzji
Wyczyść

Majowy miesięcznik „W drodze” o tym, dlaczego młodzi ludzie nie chcą brać ślubu, o relacjach matki – córki, o dorastaniu do bycia tatą i o rodzicielstwie naznaczonym chorobą dziecka. A także o tym, jak sobie poradzić, gdy dorosłe dzieci porzucają wiarę i Kościół.

 

Ślubu nie będzie

Maj otwiera sezon ślubny. Niestety ślubów jest coraz mniej, bo młodzi ludzie, chociaż marzą o prawdziwej miłości i tęsknią za tym, by mieć na świecie bliskiego człowieka, to niekoniecznie zamierzają składać przysięgę małżeńską – czy to w kościele, czy w urzędzie. Dlaczego? O tym Michalina Kaczmarkiewicz i socjolożka Mariola Bieńko, która nie pozostawia złudzeń: świat się bardzo zmienił i coś, co kiedyś było nie do pomyślenia dziś jest powszechnie akceptowane.

Rodzice coraz rzadziej będą mogli usłyszeć swoje dzieci wypowiadające sakramentalne „tak”. Szkoda, bo jak pokazuje Jakub Żurawski, sakrament małżeństwa to wspólna droga dwojga ludzi do zbawienia – bez obietnicy, że będzie łatwo, ale z gwarancją, że z żoną i z mężem w ich wspólnym życiu będzie Pan Bóg.

Młodym ludziom sakramentalna droga nie wydaje się atrakcyjna: Ślubu w kościele nie będzie! Dla rodziców to ból i próba miłości, bo odejście dziecka od Kościoła zawsze boli, jest porażką, dramatem. Jak poukładać rodzicielskie relacje, jak trwać na straży swoich wartości i pogodzić się wyborem dorosłych dzieci – o tym Monika Augustyńska.

Na towarzyszące rodzicom poczucie porażki inaczej patrzy bp Artur Ważny, który mówi: „Zadaniem rodziców jest formowanie sumienia własnych dzieci do dojrzałych, mądrych i samodzielnych wyborów”.

Niektórzy z zazdrością zerkają na Kościół Wschodni, który zezwala rozwodnikom na powtórne małżeństwo w Kościele. Jak to wygląda w praktyce? – pisze Marek Blaza SJ.

 

Być rodzicem

Rodzicielstwo to wyzwanie, choć wydaje się oczywiste, że każdy z nas umie być tatą czy mamą. Czy zdarza nam się myśleć, że to rola, której uczymy się całe życie? O dojrzewaniu do ojcostwa i odkrywaniu jego piękna Mikołaj Rutkowski – ojciec czwórki dzieci. O relacjach między matkami i córkami, trudnych i raniących, ale także przepełnionych miłością i przyjaźnią – Dorota Ronge-Juszczyk. A o całkowitym oddaniu swojego życia niepełnosprawnemu dziecku opowiada Agnieszka Tomicka.

 

Kiedy się modlisz

Zmęczeni hałasem marzymy o ciszy – takiej, która pozwala być z samym sobą, ale także z Panem Bogiem. Czy msza święta może być taką przestrzenią? Ks. Wojciech Drążek CMM zaprasza na mszę, podczas której jest więcej ciszy niż słów. Czy taka msza możliwa jest w każdej parafii?

Kup i #CzytajWdrodze!

    Ładowanie...
  • Katolicki Komentarz do Pisma Świętego – pakiet e-booków Promocja
    Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 744,74PLN