AQUILINA_Msza sprawdź Nowość Q&A
o Mszy świętej
Badz_wola okładka książki sprawdź Nowość Kiedy się modlisz... Dzieje_Apostolskie_e-book sprawdź

WYDAWNICTWO W DRODZE - książki i miesięcznik dla szukających drogi

W drodze 2022, nr 07

W drodze 2022, nr 07

0 opinie
|
Wyczyść

Lipcowy numer miesięcznika poleca się do czytania! O tym, jak zmieniła się nasza pobożność, o dorosłych dzieciach, które wyprowadzają się z domu, o małżonkach, którzy, choć żyją pod jednym dachem, czują się samotni, i o tym, co zrobić, gdy w czasie wakacji nie mamy możliwości, by iść na mszę świętą.

Pytania w drodze

Na nasze wakacyjne dylematy, co robić, gdy w pobliżu nie ma kościoła: rezygnować z wyjazdu czy z góry założyć, że nie będziemy uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii? odpowiada Wojciech Surówka OP.

Rozmowa w drodze

Wiele osób, które przestały chodzić do Kościoła czy dokonały aktu apostazji, mówiło, że jednym z powodów porzucenia praktyk religijnych i wiary były skandale pedofilskie. Jakub Pankowiak miałby argument w ręku, by trzasnąć drzwiami kościoła i nie wrócić. A jednak tego nie zrobił. Dlaczego? Przeczytajcie jego rozmowę z Tomaszem Maćkowiakiem.

Sceny rodzinne

Doroślejemy i opuszczamy dom. Dla wielu rodziców puste gniazdo to ogromny smutek i wywrócenie życia do góry nogami. Jak pozwolić dzieciom wyfrunąć w świat? O tym Dorota Ronge-Juszczyk.

Samotni we dwoje. Gdy dzieci idą na swoje, małżonkowie odkrywają, że nic ich już nie łączy. Co zrobić, by miłość, która ich kiedyś połączyła nie wygasła? – rozmawiają Janusz Bachmiński i Katarzyna Kolska.

Od czego są dziadkowie? Od wychowywania, doradzania, rozpieszczania? Jak budować relacje z wnukami i dlaczego są one ważne dla obu stron – pisze Anna Dembińska.

Czy Bóg nas karze?

Pamiętamy z lekcji religii, że Pan Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze. Ale czy miłosierny Bóg może karać? Jeśli tak, to na czym miałoby polegać Jego miłosierdzie? Z tym tematem mierzy się Paweł Krupa OP, a o gniewie Boga w Piśmie Świętym pisze Paweł Trzopek OP.

Co to znaczy wierzyć?

O wierze dojrzałej i niedojrzałej, o tym, czy religia może nam zniszczyć życie, rozmawiają Roman Bielecki OP i Andrzej Molenda, autor książki Kiedy wiara oddala od Boga.

A o tym, jak się zmienia nasza pobożność, dlaczego nabożeństwa majowe kiepsko funkcjonują w miejskiej rzeczywistości i czy można odmawiać różaniec, jadąc na rowerze pisze ks. Andrzej Draguła.

Siedem pierwszych

Tym razem Dominik Jurczak OP i Arkadiusz Wojtas OP rozmawiają o sakramencie pokuty: skąd się wziął, dlaczego spowiadamy się księdzu na ucho, jak często powinniśmy korzystać ze spowiedzi?

Co więcej?

Jak zawsze felietony, recenzje i rozważania na niedziele. Pakujesz się na wakacje? Nie zapomnij o miesięczniku! Lubimy być z Wami w drodze.

    Ładowanie...