EBOOK_DLATEGO_JESTEŚMY_KATOLIKAMI SPRAWDŹ ZUCHWAŁA_KSIĘGA_ŚWIĘTYCH Książka wróciła! KUP

WYDAWNICTWO W DRODZE - książki i miesięcznik dla szukających drogi

W drodze 2024, nr 06

W drodze 2024, nr 06

(0,00),    recenzji
Wyczyść

Czerwcowy numer miesięcznika „W drodze”, a w nim: o nudnych kazaniach, o tym, czy trzeba być radykalnym, o nadziei na zbawienie oraz o pomocy dla dorosłych, skrzywdzonych w Kościele.

 

Żywe słowo i lanie wody

Chyba każdy z nas to przeżył: siedzimy w kościele; kazanie się dłuży, jest nudne, przysypiamy albo nie, bo to, co słyszymy, nas irytuje, mamy ochotę wyjść z kościoła. Ale nie robimy tego. Rzadko albo nigdy nie idziemy do zakrystii, by powiedzieć kaznodziei, że to, co przed chwilą głosił z ambony, było słabe, że nie tym żyjemy, że chcemy słuchać o tym, jak Ewangelię przekładać na codzienność.
Ks. Andrzej Draguła uważa, że powinniśmy reagować, powiedzieć księdzu wprost, co nas denerwuje. – Jeśli ktoś narzeka a nic z tym nie robi, to popełnia grzech zaniedbania. A może także grzech obmowy – mówi.

A co zrobić, gdy na ambonę wkracza polityka, gdy ksiądz nie kryje, z którym ugrupowaniem jest mu po drodze i, co niestety czasami się zdarza, agituje na rzecz konkretnej partii. Nie lubimy tego, nie chcemy polityki w kościele. Ale przecież polityka dotyczy naszego życia, zahacza o kwestie moralne i etyczne. O kazaniach politycznych – Tomasz Grabowski OP.

Ostanie słowo należy nie do kaznodziei, ale osoby świeckiej: Mikołaj Rutkowski dzieli się przemyśleniami i marzeniami.

 

Radykalizm

Czy Ewangelia jest radykalna? Czy Jezus naprawdę oczekuje, żebyśmy sobie odcięli rękę i wyłupili oko? O tym ks. Wojciech Węgrzyniak. A o tym, czy radykałowie zmieniają świat na lepsze, czy też może niszczą człowieka i idą po trupach do celu, rozmawiają socjolog prof. Krzysztof Podemski i Dorota Ronge-Juszczyk.

 

Między piekłem a niebem

Czerwiec to już prawie wakacje, ale pomyślmy o życiu wiecznym. Maciej Roszkowski OP tłumaczy różnicę między powszechnym zbawieniem a nadzieją na powszechne.

Natomiast Włodzimierz Bogaczyk rozmawia z teologiem prawosławnym na temat czyśćca. – Modlimy się za zmarłych i chcemy nieść pociechę ich bliskim. (…) Tylko czy koniecznie musimy tak dokładnie doprecyzowywać ich lokalizację? – zastanawia się Michał Klinger.

 

Kiedy się modlisz

W czerwcu modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a Norbert Augustyn Lis OP tłumaczy jej istotę i mówi, że jest ona „odpowiedzią człowieka na zachwycająco-poruszającą miłość Chrystusa”.

 

Czytaj w drodze…

Oczywiście w miesięczniku jak zawsze rozważania dominikanie na niedziele (Paweł Koniarek OP, Michał Golubiewski OP, Norbert Augustyn Lis OP, Paweł Dąbrowski OP, Krzysztof Popławski OP), recenzje filmów i książki oraz brawurowe, wzruszające, pouczające, refleksyjne i cudownie napisane felietony. Nie przegap: kup i czytaj w drodze!

  Ładowanie...
 • Świadek nadziei + Kres i początek – pakiet ebooków Promocja
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 219,80 PLN.Current price is: 189,90 PLN.PLN
 • Świadek nadziei + Kres i początek Promocja
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 229,80 PLN.Current price is: 199,90 PLN.PLN
 • Dlaczego nie nazywam siebie gejem? Jak zrozumiałem swoją seksualność… + Stworzeni do miłości. Skłonności homoseksualne i Kościół katolicki Promocja
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 72,80 PLN.Current price is: 24,22 PLN.PLN
 • Siedem tajemnic. O sakramentach + Liturgia krok po kroku Promocja
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 79,80 PLN.Current price is: 49,90 PLN.PLN
 • Drogi Miłości ukrzyżowanej + Cały Twój. Inspiracje do modlitwy różańcowej Promocja
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 69,80 PLN.Current price is: 49,90 PLN.PLN
 • Katolicki dżentelmen + Wyzwania. Trening cnót drogą do męskości Promocja
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 72,80 PLN.Current price is: 44,36 PLN.PLN
 • Seria Pszenica i Kąkol Promocja

  Seria Pszenica i Kąkol

  (0,00),    recenzji
  Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: Original price was: 174,30 PLN.Current price is: 149,00 PLN.PLN