Zdjęcie Wojciecha Jędrzejewskiego OP

Wojciech Jędrzejewski OP

urodzony 27 marca 1968 r. – kaznodzieja, katecheta i duszpasterz akademicki, cenionym rekolekcjonista i publicysta, kaznodzieja Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego, koordynator Warsztatów Kaznodziejskich, współtwórca portalu Mateusz.pl, współpracownik Radia Plus, kanałów Religia.tv i BoskaTV.

Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1988 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 r. Uzyskał tytuł zawodowy magistra teologii na podstawie pracy z teologii pokuty u św. Cypriana z Kartaginy.

Przez sześć lat był duszpasterzem młodzieży w Warszawie. Prowadził zajęcia w Kolegium Dominikanów z katechetyki i teologii pastoralnej. Najczęściej porusza tematy ze styku duchowości i psychologii.

Obecnie pracuje w Dominikańskim Ośrodku Kaznodziejskim w Łodzi. Głosi rekolekcje i misje parafialne, posługuje Słowem księżom i siostrom zakonnym. Prowadzi warsztaty czytania Pisma Świętego, które adresuje do małych grup duszpasterskich. Koordynuje warsztaty kaznodziejskie dla kapłanów. Zajmuje się również indywidualnym coachingiem kaznodziejskim.

Każdego dnia w ramach serii EwangeliarzOP nagrywa komentarz do Ewangelii z dnia. Publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „W drodze”, „Więzi”, „Znaku”, „Gazecie Wyborczej”, „Życiu”.

Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazały się m.in.: Ewangeliarz dominikański i Odwaga zmiany. Jest współautorem: Dominikanie o ośmiu błogosławieństwach i Dominikanie o siedmiu grzechach głównych oraz wydanych w imprincie Dominikanie.pl: Prosta modlitwa, Decyzje, które zmieniły świat.

Seria o tym co najprostsze, a często najtrudniejsze – o modlitwie

Seria o znaczeniu naszych decyzji

Rekolekcje 60+ „O dobrodziejstwach płynących z dojrzałości” to cykl 8 odcinków przygotowanych przez Wojciecha Jędrzejewskiego OP dla wszystkich, którzy toczą w sobie bój o mądrość, dojrzałość, trzeźwe myślenie… „Tam gdzie Bogu uda się zaszczepić w człowieku dojrzałość – dzięki wiekowi albo pomimo wieku – tam na jego głowie pojawia się korona zwycięstwa.”

Dojrzałości uczą Abraham, Sara, Jetro, Noemi, Józef, Anna i Hiob

Życzenia imieninowe przyjmuje 23 kwietnia.