Zdjęcie Marii Morery Johnson

Maria Morera Johnson

urodzona w pierwszej połowie lat 60. XX wieku na Kubie – emerytowana profesor literatury angielskiej, laureatka wielu nagród w dziedzinie edukacji.

Współtworzy katolickie platformy medialne i angażuje się w organizację Catholic New Media Conference. Od lat działa w Towarzystwie św. Wincentego a Paulo.

Kiedy miała 3 lata jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Obecnie z mężem Johnem mieszka w Mobile w Alabamie; są rodzicami trojga dzieci.

Johnson okazjonalnie występuje na rekolekcjach i konferencjach. Jest zapraszana na popularne wśród amerykańskich katolików wydarzenia takie jak National Council of Catholic Women, Austin Women’s Conference, Catholic Press Association. Występowała także w programach w CatholicTV, Busted Halo, Catholic Digest, St. Anthony Messenger.

Prowadzi program Catholic Weekend dla katolickiej organizacji Star Quest Production Network.

Jest autorką i współautorką bestsellerów, książek inspirujących do rozwoju duchowego, w tym nagradzanego tytułu Zuchwała księga świętych. O odważnych kobietach, które pokazały mi jak żyć, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze.

Prowadzi blog na platformie CatholicMom.com oraz na swojej stronie. Aktywna na Twitterze, Instagramie.