Zdjęcie Wojciecha Sulimierskiego

Wojciech Sulimierski

urodzony w 1972 r. – filozof, psycholog, psychoterapeuta, superwizor.

Absolwent psychologii i filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (EAP). Ukończył szkolenie w psychoterapii organizowane przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz specjalistyczne kursy w Laboratorium Psychoedukacji oraz I.A.G. Rasztów. Ukończył 3-letnie szkolenie w ISTDP (tzw. „core training”) akredytowane przez IEDTA pod kierownictwem J. ten-Have de Labije w Berlinie, obecnie kształci się na poziomie zaawansowanym w ISTDP.

Prowadzi terapię indywidualną, dla par i grupową oraz warsztaty psychologiczne w warszawskiej Pracowni Dialogu. Jest superwizorem aplikantem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje również w języku angielskim.

Interesuje się stykiem psychologii (psychoterapii) z duchowością (szczególnie chrześcijańską) oraz z filozofią, szczególnie antropologią. W pracy zawodowej kieruje się pragnieniem pomagania ludziom w ich problemach psychologicznych – w poszerzaniu zakresu ich wolności, aby mogli twórczo wykorzystać posiadane zasoby. Jego praca jest jego pasją a nawet – jak sam mówi: osobistym powołaniem.

Drugą pasją jest rodzina: żona i dwójka dzieci, z którymi mieszka w Józefowie pod Warszawą.

Wspólnie z Piotrem Klimskim napisał Kocham Cię! Współczesne mity o miłości, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze.