fot. archiwum redakcji

Jakub Pankowiak

absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, obronił dyplom z wyróżnieniem w klasie organów Sławomira Kamińskiego (2008), studiował też w Warszawie i w Niemczech, jest organistą, wykładowcą Akademii Muzycznej.

Jakub Pankowiak w 2010 r. podjął studia w formule stażu artystycznego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. dr hab. Magdaleny Czajki. W 2007 r. uzyskał status studenta Programu Socrates/Erasmus podejmując studia w Musikhochschule Lubeck w Niemczech w klasie prof. Arvida Gasta. Stypendium zostało ukończone egzaminem z wynikiem celującym.

W 2009 roku odbył staż pedagogiczny w Musikhochschule Lubeck w Niemczech w klasie prof. Arvida Gasta. Czynnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez prof. Susane Landale, prof. Arvida Gasta, prof. Michaela Radulescu, prof. Tona Koopmanna, prof. Haralda Vogela, prof. Bine Katrine Bryndorf, doc. Renatę Marcinkute-Lesieur, prof. Erica Lebruna, prof. Martina Haselbocka. Koncertuje jako solista i akompaniator w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii i Luksemburgu, Izraelu.

Dokonał nagrania płytowego „Boże Narodzenie-Weihnachten” z Poznańskim Chórem Chłopięcym.

Był jednym z bohaterów filmu braci Sekielskich Zabawa w chowanego.

Aktywny na Twitterze.