Roger Joseph Landry

amerykański ksiądz katolicki z Lowell w stanie Massachusetts. W 2012 r. został krajowym kapelanem Catholic Voices USA, a w 2017 r. – kapelanem Kapituły Nowojorskiej Leonine Forum. Obecnie pracuje w zespole przy Stałym Obserwatorze Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

Studiował biologię na Uniwersytecie Harvarda. Następnie uczył się w seminarium duchownym w Maryland, Toronto a po święceniach kapłańskich kontynuował naukę w Rzymie. Tam ukończył studia z teologii moralnej i bioetyki w Papieskim Instytucie Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1999 roku w diecezji Fall River (Massachusetts). Później posługiwał jako proboszcz w dwóch parafiach – św. Bernadetty w Fall River i św. Antoniego Padewskiego w New Bedford.

Regularnie przewodniczy pielgrzymkom do Ziemi Świętej, Rzymu i innych chrześcijańskich miejsc w Europie. Prowadzi również rekolekcje dla księży, kleryków, zakonników oraz osób świeckich.

Pisze artykuły dla prestiżowych katolickich czasopism amerykańskich. W latach 2005-2012 pełnił funkcję redaktora naczelnego „The Anchor”. Jego pierwsza książka Plan na życie. Twój osobisty trener świętości ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze.

Występuje w rozmaitych katolickich programach radiowych. Jego artykuły oraz homilie można znaleźć w internecie na portalu www.catholicpreaching.com.

Ksiądz Landry jest wybitnym znawcą myśli ostatnich papieży: Jana Pawła II (w szczególności teologii ciała), Benedykta XVI i Franciszka. W 2013 roku relacjonował przebieg konklawe dla amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej EWTN.

Mówi w kilku językach: portugalskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i łacińskim. Potrafi także czytać po niemiecku, w biblijnym hebrajskim i grece.

Aktywny na Twitterze.