Marie Paul Curley FSP

pochodząca z Bostonu paulistka – w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Pawła od 1987 roku. Charyzmatem tej katolickiej wspólnoty zakonnic, założonej przez bł. Jakuba Alberione, jest przekazywanie Ewangelii różnymi środkami komunikacji.

Siostra Curley FSP aktywnie angażuje się w produkcję ewangelizacyjnych filmów wideo, współpracuje przy produkcji angielskiej wersji serialu animowanego Święci dla dzieci. Pisze książki wydawane w Pauline Books & Media, prowadzi blog, specjalizuje się w treściach cyfrowych.

Jej zainteresowania to scenopisarstwo fabularne, film, tenis, przyroda (zwłaszcza obserwacja ptaków), teologia narracji.

Jej ulubione…
Książka: Biblia
Święci i przyszli święci: Paweł Apostoł, James Alberione, Teresa z Lisieux, Margaret Mary Alacoque, papież Jan Paweł II, Noel Chabanel, Thecla Merlo, abp Fulton Sheen, Matteo Ricci, Oscar Romero… i wielu innych!
Książka oprócz Biblii: The Christian Imagination red. Leland Ryken
Film: Lista Schindlera
Film o świętym: A Man for All Seasons (1966)
Gatunek literacki: fantasy (drugie miejsce zajmuje science fiction)
Powieść: Middlemarch
Fantasy: Władca Pierścieni
Aktualny autor fantasy: Brandon Sanderson
Autorka dla dzieci: Madeleine L’Engle
Superbohater: Superman
Film o superbohaterach: Spiderman II
Muzyka: ścieżki dźwiękowe do filmów i Beethoven

Jest autorką wielu książek poświęconych Eucharystii i życiu duchowemu. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się Duszo Chrystusowa. Rozważania o modlitwie – wydanie z płytą z pieśniami w wykonaniu scholi Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.