Ewa Chalimoniuk

absolwentka Wydziału Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowych Studiów Profilaktyki i Resocjalizacji na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii (European Association for Psychotherapy).

W latach 2009-2011 była przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii. Posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami po stracie (żałoba) oraz pomocy osobom w kryzysie i nieprzeżytej traumie. Od 1995 roku prowadzi Grupy Otwarcia© i grupy terapeutyczne „Gdy przeszłość nie daje żyć”.

W swoim dorobku ma autorskie warsztaty: „Mity i skrypty rodzinne i ich wpływ na nasze życie”, „Jak przeżyć żałobę?”, „Bracia, siostry, jedynacy”. Pracuje w Laboratorium Psychoedukacji, gdzie prowadzi zajęcia w ramach Studium Psychoterapii i Treningu Czujności.

Wraz z Elżbietą Sobkowiak i Krzysztofem Popławskim OP jest współautorką książki Życie zmienia się, ale się nie kończy. Chrześcijańskie przeżycie żałoby, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze.