John Baptist Ku OP

John Baptist Ku OP

urodzony 26 lutego 1965 r. na Manhattanie – Theodore John Baptist Ku OP, amerykański dominikanin, tomista, doktor teologii dogmatycznej na Uniwersytecie we Fryburgu w Szwajcarii, wykładowca teologii systematycznej na Wydziale Papieskim Niepokalanego Poczęcia Dominikańskiego Domu Studiów Waszyngtonie.

Dorastał w Fairfax w Wirginii. Po ukończeniu University of Virginia pracował przez pięć lat w AT&T. W 1992 roku wstąpił do Zakonu Dominikanów. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1999 r.

Ośrodek Odnowy Teologii im. św. Tomasza z Akwinu (Aquinas Center for Theological Renewal) Uniwersytetu Ave Maria na Florydzie wyróżnił w 2010 roku jego dysertację doktorską nagrodą St. Thomas Aquinas Dissertation Prize. Dysertacja została opublikowana pod tytułem God the Father in the Theology of St. Thomas Aquinas nakładem Wydawnictwa Peter Lang.

Zapytaj tomistę: Trójca Święta – odpowiada ojciec Ku OP

Autor licznych publikacji, książek i tłumaczeń. Współautor książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa W drodze Ewolucja w świetle wiary. Perspektywa tomistyczna. Uzupełnieniem książki jest strona Thomistic Evolution. Autorzy są przekonani, że filozoficzne i teologiczne spostrzeżenia św. Tomasza z Akwinu są kluczem do zrozumienia odkryć współczesnej nauki w świetle wiary. I że książka oraz projekt rzucają światło na sporne pytania dotyczące związku między ewolucją biologiczną a wiarą katolicką.