Jean Dimech-Juchniewicz

absolwentka St. John’s Seminary i Boston College. Od lat angażuje się w Kościele: pełniła takie funkcje jak świecki duszpasterz młodzieży, świecki kaznodzieja, wykładowczyni, specjalistka ds. edukacji religijnej, konsultant ds. liturgii w parafii oraz posługiwała na kampusie uniwersyteckim.

Obecnie jest doradcą w sprawach duszpasterskich w katolickich parafiach stanu New Jersey. Świadoma tradycji katolickiej, często porusza kwestie związane z katolicką teologią, liturgią, moralnością i duchowością.

W 2003 roku została zdiagnozowana u niej bezpłodność. Ta informacja stała się dla Dimech-Juchniewicz motywacją do zgłębienia nauczania Kościoła katolickiego na temat leczenia tego stanu. Zebrane informacje, doświadczenia własne i innych par w drodze przez bezpłodność i płodność, in-vitro i naprotechnologię, opublikowała w postaci książki Niepłodność. Podpowiedzi dla katolickiego małżeństwa. Rozważa w niej emocjonalne, psychologiczne, medyczne, religijne i finansowe aspekty radzenia sobie z niepłodnością.

Organizuje spotkania grup wsparcia dla katolickich par dotkniętych tą chorobą cywilizacyjną XXI wieku. W 2009 roku zainicjowała powstanie duszpasterstwa niepłodności w swojej rodzinnej parafii.

W obliczu niepłodności – wywiad z autorką

Jak podkreśla w swojej książce:

Choć trudno w to uwierzyć, Bóg bardziej tęskni za tobą, niż ty tęsknisz za dzieckiem.

Jest mężatką i matką trójki dzieci.