Zdjęcie Jasona Everta

Jason Evert

urodzony w 1975 roku – teolog, katolicki pisarz i mówca.

Absolwent Franciszkańskiego Uniwersytetu w Steubenville. Razem z żoną Crystaline jest zaangażowany w działalność duszpasterską, szczególnie na rzecz popularyzacji cnoty i postawy czystości wśród młodzieży, aby młodzi ludzie mogli zobaczyć Boga i mieć swobodę miłości (Mt 5,8).

Założyciel organizacji Chastity Project („Projekt Czystość”) oraz wydawnictwa Totus Tuus Press. Od ponad 20 lat spotyka się z uczniami szkół średnich i studentami – do tej pory spotkał się z ponad milionem młodych ludzi na sześciu kontynentach.

Mottem Chastity Project są słowa papieża Franciszka „Czy wiesz, jakie jest najlepsze narzędzie do ewangelizacji młodzieży? Kolejna młoda osoba. To jest droga, którą należy podążać!”.
Pomarańczowy i zielony kolor w logo organizacji nawiązuje do kolorów tilmy Matki Bożej z Guadalupe, której została poświęcona działalność.

Jason Evert organizuje seminaria, występuje w mediach, jest aktywny w Internecie: YouTube, Facebook, Instagram, Twitter.

Jest autorem i współautorem kilkunastu książek, w tym Czysta miłość. Q&A dla młodzieży oraz Czysta miłość. 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków, wydanych przez Wydawnictwo W drodze. W 2023 roku ukazała się jego kolejna książka Teologia ciała w godzinę.