Chris Stefanick

amerykański pisarz i mówca, zaangażowany w dzieło ożywiania wiary ludzi Kościoła. Założyciel katolickiej organizacji „Real Life Catholic” z siedzibą w Denver. Swoje życie poświęcił posłudze dla wzrostu duchowego katolików, których namawia do kultywowania odważnej, poruszającej wiary.

Jednym z tematów chętnie podejmowanych przez Stefanicka jest czysta miłość – czystość przedmałżeńska. Tym tematem zajmuje się również w opublikowanych razem z Jasonem Evertem książkach Czysta miłość. 10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków oraz Czysta miłość. Q&A dla młodzieży.

Stworzył program przygotowawczy dla młodzieży przed bierzmowaniem, który z czasem urósł do statusu najpopularniejszego kursu tego rodzaju w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański biskup Charles Joseph Chaput OFMCap. powiedział o nim, że to „jeden z najbardziej zaangażowanych, młodych obrońców wiary katolickiej współczesnej sceny”. Christopher Stefanick rzeczywiście zasługuje na uznanie ze względu na aktywną posługę w Kościele. Udziela się przede wszystkim jako mówca na konferencjach i seminariach, często występuje także w mediach, prowadzi swój kanał w serwisie YouTube i audycje radiowe. Dostrzega szansę na odmienienie losów Kościoła w obserwowanym dziś kryzysie, przede wszystkim przez odpowiednią edukację młodzieży.

Prywatnie jest dumnym mężem Nathalie i ojcem sześciorga dzieci.

Aktywny w mediach społecznościowych, gdzie promuje swoją misję przypominania światu o prawdzie, pięknie i mocy Ewangelii. Twitter, Facebook, Instagram. Prowadzi także blog.